OpenConf 8.50 - en to bs translation catalogue (673 entries)

note: T: %d = number of characters
en: %1$s character(s) required
bs: %1$s potrebno je 3 znaka

en: %s field does not appear to be valid
bs: %s polje ne izgleda da je validno

en: Topic
bs: Tema

en: Consent
bs: Pristati

en: I consent to the collection and use of my personal information, including receiving emails, consistent with the Privacy Policy linked below.
bs: Prihvatam prikupljanje i korištenje mojih ličnih podataka, uključujući prijem e-pošte, u skladu s Privacy Policy.

en: And I will first obtain consent from others if providing their information.
bs: I prvo ću dobiti saglasnost drugih ako dam njihove podatke.

en: Honorific
bs: Počasni izraz

en: First/Given Name
bs: Ime

en: First Name
bs: Ime

en: Last/Family Name
bs: Prezime

en: Last Name
bs: Prezime

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Preferred Name
bs: Preferirano ime

en: Pronouns
bs: Zamjenice

en: Position/Title
bs: Pozicija/Titula

en: Position
bs: Pozicija

en: Organization
bs: Organizacija

en: Department/Division
bs: Odsjek

en: Address
bs: Adresa

en: Address 2
bs: Adresa 2

en: City
bs: Grad

en: State/Province
bs: Region/Kanton

en: Postcode/Zip
bs: Poštanski Broj

en: Country
bs: Država

en: Phone Number
bs: Telefonski broj

en: Phone
bs: Telefon

en: Facebook Page
bs: Facebook stranica

en: X/Twitter Page
bs: X/Twitter Stranica

en: LinkedIn Page
bs: LinkedIn Stranica

en: Profile
bs: Profil

en: If you only have a First/Given Name, enter it under Last/Family Name
bs: Ako imate samo ime, unesite ga u polje za prezime

en: Topic Areas
bs: Tematska Područja

en: Topic(s)
bs: Tema/Teme

en: To help match submissions to reviewers, please select the area(s) most applicable to your submission
bs: Radi lakše klasifikacije, molimo izaberite jedno polje koje je povezano sa vašom prijavom

en: Comments to Chair
bs: Komentari predsjedavajućem

en: Comments
bs: Komentari

en: Password
bs: Šifra

en: one-time use code
bs: kod za jednokratnu upotrebu

en: Enter the following one-time use code:
    
    [:code:]
bs: Unesite sljedeću jednokratnu upotrebu:
    
    [:code:]

en: Invalid request
bs: Nevažeći zahtjev

en: Join Committee
bs: Pridruži se Komitetu

en: Breadcrumbs
bs: Mrvice hljeba

en: Home
bs: Početna

en: My Account
bs: Moj Račun

en: Keycode
bs: Kod

en: Feature is not available
bs: Funkcija nije dostupna

en: %s field empty or invalid
bs: Polje za %s  je prazno ili nevažeće

en: Sign up is closed
bs: Registracija naloga je zatvorena

en: Account successfully setup
bs: Račun uspješno konfiguriran

en: Error
bs: Greška

en: Create an account
bs: Kreirajte račun

en: Request expired
bs: Zahtjev nije važeći

en: An account for the email address entered already exists
bs: Račun za unesenu adresu e-pošte već postoji

en: Sign In
bs: Prijavi Se

en: Please check the following:
bs: Molimo provjerite sljedeće:

note: T: Committee member
en: Committee Member
bs: Član Komiteta

en: Email Address
bs: E-mail Adresa

en: Processing...
bs: Procesuje...

en: Contact us for assistance.
bs: Kontaktirajte nas za pomoć.

en: Change Email Address
bs: Promijeni e-mail

en: Current Password
bs: Trenutna Šifra

note: T: %1$s and %2$s are open/close tags that will be replaced around "click here"
en: If you do not remember your current password, %1$sclick here%2$s for a one-time use code
bs: Ako se ne sjećate svoje trenutne lozinke, %1$skliknite ovdje%2$s za jednokratni kod

en: Verification Code
bs: Verifikacijski kod

en: %1$sClick here%2$s for a one-time use code
bs: %1$sKliknite ovdje%2$s za kod za jednokratnu upotrebu

en: Account updated
bs: Račun suspendovan

en: Check your email inbox (and spam folder) for a message to verify your email address
bs: Provjerite svoju e-poštu (i neželjenu mapu) za poruku da biste potvrdili svoju adresu e-pošte

en: The email failed to send
bs: Nije uspjelo slanje e-pošte

en: Current password is not correct
bs: Trenutna šifra nije tačna

en: When the <i>Change Email Address</i> button below is clicked, an email will be sent to the new address requesting confirmation. Only once confirmed will the address be changed.
bs: Kada se klikne na dugme <i>Promijeni e-mail</i> u nastavku, na novu adresu će biti poslana poruka e-pošte sa zahtjevom za potvrdu. Samo nakon potvrde adresa će biti promijenjena.

en: Passkeys will be deleted
bs: Passkeyi će biti obrisani

en: Check Email
bs: Provjerite vašu email

en: Click OK
bs: Kliknite OK

en: OK
bs: U redu

en: Close this window
bs: Zatvorite ovaj prozor

en: Edit Profile
bs: Uredi profil

en: Change Password
bs: Promijeni Šifru

en: Passkeys
bs: Passkey

en: Program Committee
bs: Programski odbor

en: Review Committee
bs: Odbor za pregled

en: Transaction Failed
bs: Transakcija nije uspjelo

en: Passkey deleted
bs: Passkey je obrisan

en: Passkey added
bs: Passkey je dodat

en: Created
bs: Kreirano

en: Label
bs: Oznaka

en: Actions
bs: Akcije

en: Edit
bs: Uredi

en: Delete
bs: Izbriši

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Add Passkey
bs: Dodaj passkey

en: New Password
bs: Nova Šifra

en: Confirm New Password
bs: Potvrdite novu lozinku

en: Passwords entered do not match
bs: Unesene šifre se ne poklapaju

en: Save Profile
bs: Sačuvaj Profil

en: First time here?
bs: Prvi put ovde?

en: Sign in with a passkey
bs: Prijavite se pomoću passkey

en: or
bs: ili

en: Click
bs: Kliknite

en: This account is suspended
bs: Ovaj račun je obustavljen

en: Account Suspended
bs: Račun obustavljen

en: Account locked because of too many failed sign in attempts.
bs: Račun je zaključan zbog previše neuspjelih pokušaja prijave.

en: Email sign in link
bs: Link za prijavu putem e-pošte

en: Incorrect email address or password
bs: E-mail ili lozinka netačna

en: Invalid %s
bs: Nevažeći %s

en: Your session timed out.
bs: Isteklo je vrijeme sesije.

en: Please sign in again.
bs: Molimo prijavite se ponovo.

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Stay signed in
bs: Ostanite prijavljeni

en: Keeps you signed in for %d days
bs: Zadržava vas prijavljenim %d dana

en: Confirm your email address:
bs: Potvrdite svoju email adresu:

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Go back
bs: Idi nazad

en: Fill in the field(s) below, then click the %s button.
bs: Popunite polja ispod, a zatim kliknite na dugme %s.

en: Verify Email Address
bs: Potvrdi Email

en: if provided
bs: ako je predviđeno

en: Passkeys limit reached
bs: Dostignut limit za passkeys

en: passkey not found
bs: Passkey nije pronađen

en: Edit Submission
bs: Izmijeni Aplikaciju

en: Submission ID is invalid
bs: ID nije važeći

en: Below is the information provided.
bs: Ispod su pružene informacije.

en: If you were attempting to submit a form, print this information out or copy/paste it to a new document so it can be re-entered; then <a href="%s" target="_blank">sign in</a> and try again.
bs: Ako ste pokušavali da pošaljete obrazac, odštampajte ove informacije ili ih kopirajte i zalijepite u novi dokument kako biste ih mogli ponovo unijeti; zatim <a href="%s" target="_blank">se prijavite</a> i pokušajte ponovo.

en: Unable to retrieve submission
bs: Nije moguće ponovo dobiti prijavu

en: Submission not found
bs: Prijava nije pronađena

en: My Submissions
bs: Moje Prijave

en: Submission
bs: Prijava

en: Author
bs: Autor

en: Unable to update submission
bs: Nije u mogućnosti da ažurira prijavu

en: Unable to update authors or topics
bs: Nije u mogućnosti da ažurira autora ili temu

en: Unable to add one or more authors or topics.
bs: Nije u mogućnosti da doda jednog ili više autora ili tema.

en: Unable to update topics
bs: Nije u mogućnosti da ažurira teme

en: Unable to add topics
bs: Nije u mogućnosti da doda temu

en: Submission saved
bs: Prijava je sačuvana

en: <p><strong>The submission has been updated. Below is the information provided for your records.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>
bs: <p><strong>Prijava je ažurirana. Ispod su dostavljene informacije.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>

en: Submission ID or password entered is incorrect
bs: Uneseni ID ili šifra nisu tačni

en: Unable to retrieve author(s) information
bs: Nije moguće vratiti ponovo informacije o autoru/autorima

en: Unable to retrieve topic(s) information
bs: Nije moguće vratiti ponovo informaciju o temi/temama

en: Save Changes
bs: Sačuvaj Promjene

en: cancel changes
bs: otkaži promjene

en: Review Feedback
bs: Povratne informacije

en: Feedback is not available
bs: Komentari nisu dostupni

en: Submission ID %d
bs: Prijavni ID %d

en: Reviewer %s
bs: Recezent %s

en: Title
bs: Naslov

en: Shortcuts
bs: Prečice

en: Pending
bs: U toku

en: Upload File
bs: Uploaduj Dokument

en: No submissions found
bs: No prijave pronađena

en: Make Submission
bs: Apliciraj

en: open file
bs: otvori fajl

en: File does not exist
bs: Dokument ne postoji

en: Author %d missing last name
bs: Autor %d nedostaje prezime

en: Authors must have unique email addresses
bs: Autori moraju imati jedinstvene adrese e-pošte

en: Authors information missing
bs: Nedostaju informacije o autoru

en: One or more author's data skipped.  Please enter authors sequentially.
bs: Jedno ili više podataka od autora su preskočeni. Molimo unesite autore sekvencijalno.

en: Your account email address must match that of an author
bs: Adresa e-pošte vašeg naloga mora odgovarati adresi autora

en: File size too large
bs: Veličina dokumenta je prevelika

en: File format invalid
bs: Format dokumenta nije važeći

en: File missing
bs: Nedostaje dokument

en: File did not upload properly
bs: Dokument se nije uploadovao propisno

en: Submission Title
bs: Naziv Prijave

en: Submission Type
bs: Tip prijave

en: Type
bs: Tip

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: General Information
bs: Opće Informacije

en: Photo Link
bs: Fotografija linka

en: Photo
bs: Fotografija

en: Presenter
bs: Prezenter

en: Biography
bs: Biografija

en: Contributor Role
bs: Uloga saradnika

en: Conceptualization
bs: Konceptualizacija

en: Data curation
bs: Kuriranje podataka

en: Formal Analysis
bs: Formalna analiza

en: Funding acquisition
bs: Akvizicija finansiranja

en: Investigation
bs: Istraga

en: Methodology
bs: Metodologija

en: Project administration
bs: Administracija projekta

en: Resources
bs: Resursi

en: Software
bs: Softver

en: Supervision
bs: Nadzor

en: Validation
bs: Validacija

en: Visualization
bs: Vizualizacija

en: Writing - original draft
bs: Pisanje - originalna skica

en: Writing - review & editing
bs: Pisanje - recenzija i montaža

en: Author(s)
bs: Autor/Autori

en: To help match submissions to reviewers and sessions, please select the area(s) most applicable to your submission
bs: Radi lakše klasifikacije, molimo izaberite jedno polje koje je povezano sa vašom prijavom

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Abstract
bs: Sažetak

en: Content
bs: Sadržaj

en: File
bs: Dokument

en: File size limit is %s.
bs: Ograničenje veličine datoteke je %s.

en: Optional Comments
bs: Opcionalni komentari

en: Submissions are closed.
bs: Prijave su završene.

en: Unable to verify whether submission has already been made
bs: Nije u mogućnosti da provjeri da li prijava već postoji

en: A submission with that title already exists
bs: Prijava s tim naslovom već postoji

en: Also, re-select the file
bs: Takođe, ponovno selektujte dokument

en: unable to process submission
bs: nije u mogućnosti da procesuje prijavu

en: unable to get submission ID
bs: nije u mogućnosti da dobije prijavni ID

en: unable to add one or more authors, but submission added. Please edit submission.
bs: nije u mogućnosti da doda jednog ili više authora, ali je prijava dodana. Molimo ažurirajte prijavu.

en: unable to add submission topic, but submission added
bs: nije u mogućnosti da doda temu, ali su prijava dodani

en: Submission successful
bs: Prijava je sačuvana

en: Submission ID
bs: Prijavni ID

en: uploaded
bs: učitano

en: NOT uploaded
bs: Nije učitano

en: Your file failed to load properly. Please try <a href="%s">uploading just the file</a> or contact the Chair.
bs: Otpremanje vašeg fajla nije uspjelo. Molimo pokušajte <a href="%s">učitati samo fajl</a> ili kontaktirajte predsjednika.

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out. When ready, click on the Make Submission button below once.
bs: Molimo provjerite vaše unose da li je sve unešeno. Kada ste spremni, kliknite jednom na dugme ispod.

en: Transfer Submission
bs: Prenesi prijava

en: Transfer successful
bs: Prenos uspješan

en: co-author email address
bs: e-mail adresa koautora

en: Unable to process request
bs: Nije u mogućnosti procesuira zahtjev

en: Email %s and instruct them to:
bs: Pošaljite e-mail na %s i uputite ih da:

en: Enter the email address of the person you want to transfer the submission to, then click the Transfer Submission button.
bs: Unesu e-mail adresu osobe kojoj žele prenijeti prijava, a zatim kliknu na dugme Prenesi prijava.

en: Once the transfer is completed, you will no longer have access to the submission.
bs: Nakon što je prijenos završen, više nećete imati pristup prijava.

en: cancel request
bs: otkaži zahtjev

en: File successfully uploaded.
bs: Fajl je uspješno otpremljen.

en: However, we were unable to set the format.
bs: Kako god, nismo u mogućnosti da ažuriramo format.

en: Upload another file
bs: Prenesi novi fajl

en: Unable to save file
bs: Nije moguće sačuvati fajl

en: Re-uploading a file will replace the existing file.
bs: Ponovnim učitavanjem fajla će se zamijeniti postojeći fajl.

en: required
bs: potreban

en: View Submission
bs: Pregledaj Prijava

en: Withdraw Submission
bs: Povuci Aplikaciju

en: Files
bs: Fajl

en: Your submission has been withdrawn
bs: Vaša prijava je povučena

en: We encountered a problem withdrawing your submission.  Please contact the Chair.
bs: Naišli smo na poteškoće tokom procesa poništenja vaše prijave. Molimo kontaktirajte predsjednika konferencije.

en: Clicking the button below will result in your submission being withdrawn.
bs: Klikom na donje dugme rezultirat će povlačenjem vašeg rada.

en: Save your data prior to clicking the button.
bs: Sačuvajte svoje podatke pre nego što kliknete na dugme.

en: Proceed with withdrawing submission?
bs: Nastavi sa poništavanjem prijave?

en: sorted ascending by account ID
bs: sortirano uzlazno prema ID-u računa

en: sorted ascending by topic name
bs: sortirano uzlazno po temi

en: Completed
bs: Završeno

en: download all
bs: download sve

en: sorted ascending by submission ID
bs: sortirano uzlazno prema ID-u za prijavu

en: sorted ascending by committee member ID
bs: sortirano uzlazno prema ID-u člana komisije

en: sorted ascending by author name and grouped by email address
bs: sortirano uzlazno po imenu autora i grupisano po e-mail adresi

en: Contact Us
bs: Pošaljite nam email

en: Unable to retrieve information
bs: Nije u mogućnosti da povrati informacije

en: From
bs: Od

en: Full Name
bs: Puno ime

en: Name
bs: Ime

en: Subject
bs: Tema

en: Message
bs: Poruka

en: An error occurred sending out the email.
bs: Došlo je do pogreške tokom slanja emaila.

en: Your message has been sent
bs: Vaša poruka je poslana

en: Please correct the following:
bs: Ispravite sljedeće:

en: Send Message
bs: Pošalji poruku

en: Return to top
bs: Povratak na vrh

en: Footer navigation
bs: Navigacija u podnožju

en: Chair
bs: Predsjednik

en: %s Abstract Submission, Peer Review, and Event Management System
bs: %s Provjera Radova &amp; Konferencijski Menadžment Sistem

en: Privacy Policy
bs: Politika privatnosti

en: opens in a new window
bs: otvara u novom prozoru

en: dismiss
bs: zatvoriti

en: Main Website
bs: Glavna website

en: Menu
bs: Meni

en: Primary navigation
bs: Primarna navigacija

en: Check your email inbox (and spam folder) for a message.
bs: Provjerite svoju e-poštu (i neželjenu mapu) za poruku.

en: We are generating a ZIP archive of the files.  Please do not close this page.  Once the ZIP archive is created, you will be prompted to save the file.
bs: Mi se stvaraju ZIP arhivu datoteke. Molimo vas da ne zatvorite ovu stranicu. Nakon što je ZIP arhiva je stvorena, od vas će se zatražiti da spremite datoteku.

en: generating file...
bs: generiranje fajl…

en: The ZIP archive has been created, and the download should begin shortly.
bs: U ZIP arhive je stvorio, a preuzimanje bi trebalo početi uskoro.

en: One or more files were not found or too large to include in the ZIP archive.
bs: Jedan ili više datoteka nisu pronađene ili prevelika uključiti u ZIP arhivu.

en: %1$s character(s) maximum
bs: %1$s karaktera maksimalno

en: %1$s word(s) maximum
bs: %1$s riječi maksimalno

en: %1$s word(s) required
bs: Potrebne su %1$s riječi

en: Show password
bs: Prikaži lozinku

en: Hide password
bs: Sakrij lozinku

en: %1$s field contains %2$d words; limit is %3$s words.
bs: %1$s polje sadrži %2$d riječi; limit je %3$s riječi.

en: %1$s field contains %2$d characters; limit is %3$s characters.
bs: %1$s polje sadrži %2$d znakova; limit je %3$s znakova.

en: Fill in my account information
bs: Popunite podatke o mom računu

en: Move Up
bs: Pomeri se gore

en: Move Down
bs: Pomeri se dole

en: Maximum number of authors allowed by the Chair reached
bs: Maksimalni broj autora dozvoljenih od strane  predsjednika konferencija je dostignut

en: Author added
bs: Autor je dodao

en: Delete Author %1$d
bs: Izbriši Autora %1$d

en: Author deleted
bs: Autor je obrisan

en: Author moved
bs: Autor je premješten

en: Author information filled in
bs: Podaci o autoru su uneseni

en: click to add more authors
bs: kliknite da dodate više autora

en: Add Author
bs: Dodaj Autora

note: T: %1$d = author number, %2$s = topic field short name; %3$s = invalid field value T: %1$d = author number, %2$s = field name, %3$s = field value
en: Author %1$d %2$s field value is invalid
bs: Autor %1$d %2$s polje je nevažeća

note: T: %1$s = topic field short name; %2$s = invalid field value T: %1$s = field name, %2$s = field value
en: %1$s field value is invalid
bs: %1$s polje je nevažeća

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d selection(s); limit is %4$s selection(s)
bs: Autor %1$d %2$s polje sadrži %3$d selekcije; limit je %4$s selekcije.

en: %1$s field contains %2$d selection(s); limit is %3$s selection(s)
bs: %1$s polje sadrži %2$d selekcije; limit je %3$s selekcije.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d words; limit is %4$s words.
bs: Autor %1$d %2$s polje sadrži %3$d riječi; limit je %4$s riječi.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d characters; limit is %4$s characters.
bs: Autor %1$d %2$s polje sadrži %3$d znakova; limit je %4$s znakova.

note: T: %1$d = author number, %2$s = field name, %3$s = field value
en: Author %1$d %2$s field value is invalid or out of range
bs: Autor %1$d %2$s polje je nevažeća ili je izvan opsega

note: T: %1$s = field name, %2$s = field value
en: %1$s field value is invalid or out of range
bs: %1$s polje je nevažeća ili je izvan opsega

note: T: %1$d = author number, %2$s = field name
en: Author %1$d %2$s field is required
bs: Autor %1$d %2$s polje je potrebno

note: T: %1$s = field name
en: %1$s field is required
bs: %1$s polje je potrebno

en: Submissions
bs: Prijave

en: List Submissions
bs: Lista Prijave

en: Assignments
bs: Zadaci

en: My Recommendations
bs: Moje Preporuke

en: My Reviews
bs: Moje Recenzije

en: Sign Out
bs: Odlogujte Se

en: Site Map
bs: Sitemap

en: Assigned
bs: Datum Dodijeljeno

en: Last Update
bs: Zadnje Ažuriranje

en: Reviewer
bs: Recezent

note: T: Score = review score
en: Score
bs: Rezultat

en: Account Created
bs: Račun kreiran

note: T: [:CODE:] should not be translated
en: Hello [:name_first:],
    
    An account has been created for you. Save this message should you need a reminder of the email address used or where to access the account website.
    
    Website: [:OC_openconfURL:]
    
    Email: [:email:]
    
    [:committee:]
bs: Zdravo [:name_first:],
    
    Za vas je kreiran račun. Sačuvajte ovu poruku Ako vam je potreban podsjetnik korišćene adrese e-pošte ili mjesta za pristup web stranici računa.
    
    Web stranica: [:OC_openconfURL:]
    
    Email: [:email:]
    
    [:committee:]

en: Hello,
    
    We received a request to create an account for [:email:]. However, an account already exists. Please proceed to sign in at:
    
    [:link:]
bs: Zdravo,
    
    Primili smo zahtjev za kreiranje naloga za [:email:]. Međutim, račun već postoji. Molimo nastavite sa prijavom na:
    
    [:link:]

note: T: [:OC_confNameFull:] should not be translated
en: Hello,
    
    Your account password has been updated for [:OC_confNameFull:].
bs: Zdravo,
    
    Lozinka vašeg računa je ažurirana.

note: T: [:OC_confNameFull:] should not be translated
en: Hello,
    
    Your account profile has been updated for [:OC_confNameFull:].
bs: Zdravo,
    
    Vaš profil je ažuriran za [:OC_confNameFull:].

en: Account Sign In
bs: Ulogovati se

en: Hello,
    
    Please click the link below to sign into your account.
    
    [:link:]
    
    Thank you.
bs: Zdravo,
    
    Kliknite na link ispod da se prijavite na svoj nalog.
    
    [:link:]
    
    Hvala ti.

en: Hello,
    
    Please click the link below to verify your email address.
    
    [:link:]
    
    Thank you.
bs: Zdravo,
    
    Kliknite na link ispod da potvrdite svoju adresu e-pošte.
    
    [:link:]
    
    Hvala ti.

en: Accept
bs: Prihvati

en: Reject
bs: Odbiti

note: T: [:CODE:] should be left untranslated, [:sid:] is the numeric submission ID
en: <p><strong>Thank you for your submission. Your submission ID number is [:sid:]. Please write this number down and include it in any communications with us. Below is the information provided for your records.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>
bs: <p><strong>Hvala što ste se prijavili. Vaš ID broj je [:sid:]. Molimo zapišite ovaj broj i uključite ga u svu komunikaciju s nama.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:]
bs: Prijavni ID [:sid:]

note: T: [:OC_confName:] is the event name
en: Thank you for your submission to [:OC_confName:]. Below is a copy of the information provided for your records.
    
    [:fields:]
bs: Hvala vam na vašoj prijavi za [:OC_confName:]. Ispod je kopija informacija dostavljenih za vašu arhivu.
    
    [:fields:]

en: <p>Please review the entire form before starting to fill it out to ensure you have all the required information.</p>
bs: <p>Pregledajte cijeli obrazac prije nego što počnete da ga ispunjavate kako biste bili sigurni da imate sve informacije koje su vam potrebne.</p>

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:] file uploaded
bs: Prijavni ID [:sid:] dokument uploadovan

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: File successfully uploaded.
    
    [:error:]
bs: Fajl je uspješno otpremljen.
    
    [:error:]

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:] Updated
bs: Ažurirano ID prijave [:sid:]

en: The submission has been updated. Below is the information provided for your records.
    
    [:fields:]
bs: Prijava je ažurirana. Ispod su dostavljene informacije.
    
    [:fields:]

en: Submission Unassigned
bs: Prijava je uklonjena

note: T: [:submission:] is the submission ID. Title
en: The submission below is no longer assigned for you to review.
    
    [:sid:]. [:submission:]
bs: Sledeća prijava je uklonjena i više nije dodeljena vama.
    
    [:sid:]. [:submission:]

note: T: [:submission:] is the submission ID. Title
en: The submission below is no longer assigned for you to advocate.
    
    [:sid:]. [:submission:]
bs: Sledeća prijava je uklonjena i više nije dodeljena vama.
    
    [:sid:]. [:submission:]

en: New Advocate Assignment(s)
bs: Novi zadatak/zadaci pristigli za odluku

note: T: DO NOT translate [:CODE:]. [:OC_confName:] is the event name
en: New assignments have been made for you to advocate in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
bs: Dodijeljena vam je nova preporuka u [:OC_confName:] OpenConf sistemu.
    
    [:assignments:]
    
    Hvala vam.

en: New Review Assignment(s)
bs: Novi recezentski zadaci

note: T: DO NOT translate [:CODE:]
en: New assignments have been made for you to review:
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
bs: Dodijeljena vam je nova recenzija:
    
    [:assignments:]
    
    Hvala vam.

en: Cookies
bs: Kolačići

en: This website uses cookies to provide essential services only.
bs: Ova web stranica koristi kolačiće samo za pružanje potrebnih usluga.

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Recommendation of submission [:sid:]
bs: Preporuka za ID [:sid:]

note: T: DO NOT translate [:CODE:]; [:sid:] is the numeric submission ID
en: Following is a copy of your recommendation for submission number [:sid:]. Note that you will receive this email even if an error occurred while saving the recommendation.
    
    [:fields:]
bs: Ispod je kopija vaše preporuke za broj prijave [:sid:]. Imajte na umu da ćete primiti ovu e-poruku čak i ako je došlo do greške prilikom pohranjivanja.
    
    [:fields:]

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Review of submission [:sid:]
bs: Recenzija prijave [:sid:]

note: T: DO NOT translate [:CODE:]; [:sid:] is the numeric submission ID
en: Following is a copy of your review for submission number [:sid:]. Note that you will receive this email even if an error occurred while saving the review.
    
    [:fields:]
bs: Ispod je kopija vaše recenzije za prijavu broj [:sid:]. Imajte na umu da ćete primiti ovu e-poštu čak i ako je došlo do greške prilikom spremanja.
    
    [:fields:]

en: Review Unassigned
bs: Recenzija Uklonjena

note: T: DO NOT translate [:CODE:]; [:name:] is the reviewer name, [:reviewerid:] is the committee member numeric ID
en: Reviewer [:name:] (CID [:reviewerid:]) has unassigned themselves from submission:
    
    [:submission:]
bs: Recenzent [:name:] (CID [:reviewerid:]) je uklonio njihov zadatak iz:
    
    [:submission:]

note: T: DO NOT translate [:CODE:]
en: A new passkey was added to your account.
    
    Label: [:label:]
bs: Novi passkey je dodat na vaš račun.
    
    Oznaka: [:label:]

note: T: Created is the date/time of creation. DO NOT translate [:CODE:]
en: A passkey was deleted from your account.
    
    Created: [:created:]
    Label: [:label:]
bs: Passkey je obrisan s vašeg računa.
    
    Kreirano: [:created:]\n
    Oznaka: [:label:]

en: Links open in a new window
bs: Veze će se otvoriti u novom prozoru

en: Mobile Program
bs: Program za mobitel

en: Authors
bs: Autori

en: Discussant
bs: Diskusant

en: Sessions
bs: Sesije

en: Talks
bs: Prezentacije

note: T: Speakers = Presenters - used for mobile app tab, keep short
en: Speakers
bs: Zvučnici

en: Search
bs: Pretraživanje

en: Location
bs: Lokacija

en: About
bs: Info

en: Unable to verify file upload.
bs: Nije u mogućnosti da verifikuje dokument koji se uploaduje.

en: The file failed to load
bs: Dokument nije uspio da se učita

en: Submission ID %s has been uploaded.
bs: Prijavni ID %s je uploadovan.

en: Unable to retrieve upload file types
bs: Nije u mogućnosti da izvrši povrat tipove dokumenata

en: Session timed out
bs: Isteklo je vrijeme sesije

en: CAPTCHA verification failed
bs: Verifikacija CAPTCHA koda nije uspjela

en: Unable to open file to check format
bs: Nije u mogućnosti da otvori dokument da provjeri format

en: File uploaded does not match format selected
bs: Dokument koji ste uploadovali ne poklapa se sa formatom koji ste izabrali

en: Manage Reviews
bs: Upravljajte Recenzijama

en: Assign Reviews
bs: Dodjeli Recenzije

en: Unassign Reviews
bs: Opozivanje Recenzije

en: Committee Members with matching topics not found
bs: Član komiteta sa odgovarajućim temama nisu pronađeni sa odgovarajućim temama nisu pronađeni

en: Please select at least one submission and one reviewer
bs: Molimo odaberite najmanje jednu prijava i jednog recenzenta

en: You may not make assignments to reviewer ID %d.
bs: Ne možete dati zadatke recezentu ID %d.

en: Submission ID %1$d is in conflict with reviewer ID %2$d.
bs: Prijavni ID %1$d je u konfliktu sa recezentom ID %2$d.

en: You may not make assignments to submission ID %d.
bs: Ne možete dati zadatke prijavnom ID %d.

en: Submission %1$d was already assigned reviewer %2$d.
bs: Prijava %1$d je već dodijeljena recezentu %2$d.

en: Error assigning submission %1$d to reviewer %2$d.
bs: Greška u dodjeljivanju prijave %1$d za recezenta %2$d.

en: Submission %1$d assigned to reviewer %2$d.
bs: Prijava %1$d je dodjeljena recezentu %2$d.

note: T: %1$s = reviewer name; $2$d = reviewer ID
en: Notification sent to %1$s (%2$d)
bs: Obavijest poslana %1$s (%2$d)

note: T: %1$s = email address (do not change href); %2$s = reviewer name; %3$d = reviewer ID
en: Unable to email notification to <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)
bs: Nije u mogućnosti da posalje email obavjest <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)

en: No submissions are available
bs: Nijedna prijava nije dostupna

en: No reviewers have signed up yet
bs: Do sada nijedan prijavljen recezent

en: Select Submission(s):
bs: Izaberite prijavu/prijave:

en: Legend
bs: Legenda

en: sort
bs: sortirati

en: Reviewers
bs: Recezenti

en: Select Reviewer(s):
bs: Izaberite recezenta/recezente:

en: Reviews
bs: Recenzije

en: Option(s):
bs: Opcija/Opcije:

en: Notify Reviewer(s)
bs: Obavijesti Recezenta/Recezente

en: check box to notify reviewer(s) that new assignments have been made
bs: kliknite na polje da obavijestite recezenta/recezente da su spremni novi zadaci

note: T: DO NOT translate [:CODE:]
en: New assignments have been made for you to review:
    
    [:assignments:]
    
    Should you be unable to complete a review or have any questions, do not reply to this message and instead contact [:advocate_name:] at [:advocate_email:].
    
    Thank you.
bs: Napravljeni su novi zadaci za pregled:
    
    [:assignments:]
    
    Ako ne možete dovršiti recenzije ili imate pitanja, nemojte odgovarati na ovu poruku i umjesto toga kontaktirajte [:advocate_name:] ([:advocate_email:]).
    
    Hvala ti.

en: Reviews Completed
bs: Recenzije su Završene

note: T: DO NOT translate [:CODE:]
en: All assigned reviews for the submission below have been completed:
    
    [:sid:]. [:submission:]
bs: Sve recenzije za prijava u nastavku su završene:
    
    [:sid:]. [:submission:]

en: sorted ascending
bs: sortirano uzlazno

en: started
bs: započeto

en: assigned
bs: dodijeljeno

en: complete
bs: završeno

en: One or more reviews could not be deleted
bs: Jedna ili više recenzija nije bilo moguće izbrisati

en: Delete successful
bs: Brisanje uspješno

en: No reviews found
bs: Nisu pronađene recenzije

en: Check boxes and click Delete button below to unassign reviews
bs: Označite okvire i kliknite na dugme Izbriši ispod da poništite dodjelu recenzija

en: Delete Review Assignments
bs: Brisanje Recenzije Zadaci

en: Delete review data and unassign review(s)?
bs: Brisanje pregled podataka i poništavanje pregled?

en: Bid saved
bs: Snimljena ponuda

en: Unable to save bid
bs: Nije u mogućnosti da snimi ponudu

en: Bidding
bs: Ponude

en: There were %1$d filter matches.
bs: Bilo je %1$d predmeta koji se podudaraju.

en: Bids saved
bs: Ponude snimljine

en: All
bs: Sve

en: click to close
bs: kliknite da zatvorite

en: Bid
bs: Ponuda

en: open abstract
bs: pogledajte sažetak

en: Save Bids
bs: Snimi Ponude

note: T: Bid options
en: In Conflict
bs: U konfliktu

en: Low / No Expertise
bs: Nisko / Bez ekspertize

en: Medium / Topic Knowledge
bs: Srednje / Poznavanje teme

en: High / Very Interested
bs: Visoko / Veoma interesantno

en: Certificate
bs: Certifikat

en: Click button once to download your certificate
bs: Kliknite dugme jednom da preuzmete certifikat

en: Verify
bs: Provjeri

en: %s is valid
bs: %s je važeće

en: Certificate Code
bs: Kod certifikata

en: Create Account
bs: Kreirajte račun

en: Form fields updated
bs: Polja obrasca ažurirana

en: Email me a copy of this review
bs: Pošalji mi kopiju recenzije putem maila

en: Useful for your own record or in case there is some kind of error during updating.
bs: Korisno za vašu ličnu arhivu ili u slučaju ako dođe do neke greške tokom ažuriranja.

en: Note that if your session times out, you may not receive an email; you should log back in right away with this same browser to recover the review.
bs: Ako vaša sesija istekne, nećete dobiti e-poštu; umjesto toga trebate se odmah ponovo prijaviti da sačuvate recenziju.

en: I have completed the review
bs: Završio sam recenziju

en: Check this box when you have finished the review for this submission.  This is used only to track how many outstanding reviews there are.  You will still be able to edit this review after checking this box, until the review deadline date.
bs: Kliknite na ovaj kvadratić kada završite recenziju za ovu prijavu. Ova opcija se koristi samo za pregled koliko odličnih recenzija ima. Bit ćete u mogućnosti da ažurirate ovu recenziju i nakon klikanja na ovaj kvadratić, sve do isteka datuma za recenzije.

en: Page not found
bs: Stranica nije pronađena

note: T: Email subject line indicating a new posting has been made
en: New Post
bs: Nova poruka

note: T: DO NOT translate [:CODE:]
en: A new post has been made to the discussion of submission:
    
    [:sid:]. [:title:]
    
    - - - - - - -
    
    [:comment:]
    
    - - - - - - -
    
    [:url:]
bs: Dat je novi komentar na raspravu o prijavi:
    
    [:sid:]. [:title:]
    
    - - - - - - -
    
    [:comment:]
    
    - - - - - - -
    
    [:url:]

en: Discussion
bs: Diskusija

en: Notification
bs: Obavijest

en: Receive email notification whenever a post is made to your assigned submissions
bs: Primite email notifikaciju kad god je novi post spreman za prijavu za koji ste vi odgovorni

en: Role
bs: Uloga

note: T: %1$s = UTC offset (e.g., -0400); %2$s = time
en: Last Post
bs: Zadnji Post

note: T: %1$s = UTC offset (e.g., -0400); %2$s = time
en: All times are UTC %1$s. This web page was last loaded: %2$s
bs: Sva vremena su UTC %1$s. Ova web stranica je zadnji put učitana: %2$s

en: Posts
bs: Postovi

en: Advocate
bs: Odluči

en: Review must be completed prior to accessing discussion
bs: Recenzija mora biti završena da bi ste pristupili diskusiji

en: incomplete review
bs: nepotpuna recenzija

en: Post Comment
bs: Objavite Komentar

en: All Threads
bs: Sve Teme

en: Comment needs to include some text
bs: Komentar mora sadržavati nešto teksta

en: Preview Post
bs: Pregledaj Post

en: Add Comment
bs: Dodaj komentar

en: Preview Comment
bs: Pregledaj Komentar

note: T: %d = review/program committee member ID
en: Member ID %d
bs: Član ID %d

en: No comments have been posted yet.
bs: Nijedan komentar nije objavljen do sada.

en: Please complete your review first
bs: Molimo završite vašu recenziju prvo

en: Reports
bs: Izvještaji

note: T: Do not translate "Copyright Submission" or "eCopyright"
en: Click the <em>Copyright Submission</em> button below to visit the IEEE website and fill out the eCopyright form.
bs: Kada kliknete na <em>Copyright Submission</em> dugme ispod, bit će te preusmjereni na IEEE server da procesuje vašu copyright prijavu.

en: Unable to retrieve upload file type
bs: Nije u mogućnosti da izvrši povrat tip dokumenta

en: Upload Type
bs: Način uploada

en: Invalid file type selected
bs: Izabrali ste pogrešan tip dokumenta

en: Invalid file type
bs: Pogrešan tip dokumenta

en: Reviewers are not permitted access to this file type
bs: Recezenti nemaju dozvolu da pristupe ovom tipu dokumenata

en: File(s)
bs: Fajlovi

en: Unable to retrieve file type
bs: Nije u mogućnosti da izvrši povrat tipa dokumenta

en: File type access is not available
bs: Pristup ovom tipu dokumenta nije dostupan

en: ORCID Reporting
bs: Izvještavanje ORCID

en: Recommendations
bs: Preporuke

en: No assignments found
bs: No zadataka pronađena

en: <p>Receive credit for your recommendations by reporting them to the <a href="%1$s" target="_blank">ORCID</a> service.  Click the button below once to report the recommendations.</p>
    <p>Leave this page open until all recommendations have been reported. Check <a href="%2$s">log</a> below for any errors.</p>
bs: <p>Primite kredit za svoje preporuke tako što ćete ih prijaviti u <a href="%1$s" target="_blank">ORCID</a> servisu. Kliknite jednom dugme ispod da prijavite preporuke.</p>
    <p>Ostavite ovu stranicu otvorenom dok sve preporuke ne budu predate. Provjerite donji <a href="%2$s">dnevnik</a> za greške.</p>

en: Report
bs: Prijavite

en: Reported
bs: Prijavljen

en: Not eligible
bs: Ne ispunjava uvjete

en: If there is no activity for more than 5 minutes, <a href="%1$s">click here to reload page</a> then click the <i>Report</i> button.<br />
    In case errors are displayed, copy the contents of the log text box into an email to the Chair.
bs: Ako nema aktivnosti duže od 5 minuta, <a href="%1$s">kliknite ovdje da ponovo učitate stranicu</a>, a zatim kliknite na dugme <i>Prijaviti</i>.<br />
    U slučaju da se prikažu greške, kopirajte sadržaj okvira za tekst dnevnika u e-poruku za nas.

en: Re-Authorize your ORCID iD
bs: Ponovo ovlastite svoj ORCID ID

en: Report to ORCID
bs: Prijavite se ORCID-u

en: ORCID authentication failed
bs: ORCID provjera nije uspjela

en: Try again
bs: Pokušajte ponovo

en: In order to report to ORCID, we must first authenticate your ORCID iD and receive permission to make updates. Please click the link below to get started with this process, noting that your information will be submitted to ORCID.
bs: Da bismo prijavili podatke ORCID-u, prvo moramo provjeriti vaš ORCID iD i dobiti dozvolu za ažuriranje. Kliknite na link ispod da započnete ovaj proces, uz napomenu da će vaše informacije biti dostavljene ORCID-u.

en: Create or Connect your ORCID iD
bs: Kreirajte ili povežite svoj ORCID iD

en: ORCID authorization expired, click below to Re-Authorize
bs: ORCID autorizacija je istekla, kliknite ispod za ponovnu autorizaciju

en: <p>Receive credit for your reviews by reporting them to the <a href="%1$s" target="_blank">ORCID</a> service.  Click the button below once to report the reviews.</p>
    <p>Leave this page open until all reviews have been reported. Check <a href="%2$s">log</a> below for any errors.</p>
bs: <p>Dobijte zasluge za svoje recenzije tako što ćete ih poslati <a href="%1$s" target="_blank">ORCID</a> servisu. Kliknite jednom na dugme ispod da pošaljete recenzije.</p>
    <p>Ostavite ovu stranicu otvorenu dok se ne pošalju sve recenzije. Provjerite donji <a href="%2$s">dnevnik</a> za greške.</p>

en: Billing Address
bs: Naplata Adresa

en: Card Number
bs: Broj kartice

en: Card Code (CVV)
bs: Sigurnosni kod

en: 3 digit code on back of credit card, or 4 digit on front for AmEx
bs: 3 cifre kod na poleđini kreditne kartice, ili 4 cifre na prednjoj za AmEx

en: Card Expiration
bs: Isteka kartice

en: Total
bs: Ukupan

en: Make Payment
bs: Izvrši plaćanje

en: Credit Card
bs: Kreditna kartica

note: T: Check = bank check (used for payment)
en: Check
bs: Ček

note: T: Bank Transfer = wire transfer (used for payment)
en: Bank Transfer
bs: Virmanski

en: Proceedings
bs: Zbornik

note: T: DO NOT translate [AcceptanceTitle]; it will be substituted for the type of proceedings (e.g., Papers, Posters)
en: [AcceptanceTitle] Proceedings
bs: [AcceptanceTitle] Zbornik

note: T: Proceedings type
en: Papers
bs: Papiri

note: T: Proceedings type
en: Posters
bs: Posteri

en: Unable to retrieve submissions
bs: Nije u mogućnosti da povrati prijave

en: Nothing found
bs: Ništa nije nađeno

en: Proceedings are not available
bs: Zbornik nije dostupan

en: reset
bs: resetovati

en: Submission Summary
bs: Rezime Prijave

en: Invalid proceedings selection
bs: Nevažeći odabir zbornika

en: Submission is not available
bs: Prijava nije dostupna

en: View File
bs: Pogledaj Dokument

en: File is not available
bs: Dokument nije dostupan

note: T: Checking a box next to a session in the mobile program will highlight it
en: Check to highlight session
bs: Označite da biste istakli sesiju

en: My Assignments
bs: Moji Zadaci

en: Program Preview
bs: Pregled Programa

en: Enter keycode below, then click the <em>Preview</em> button to preview the program. Access to some program features may be limited.
bs: Unesite kod ispod, a zatim kliknite na dugme <em>Pregled</em> da biste pregledali program. Pristup nekim funkcijama programa može biti ograničen.

en: Preview
bs: Pregled

en: No program sessions were selected.
bs: Nijedna program sesija nije izabrana.

en: The program is not ready yet
bs: Program nije spreman još

note: T: %s = conference short name
en: My %s Program
bs: Moj %s Program

en: Session Chair
bs: Predsjednik sjednice

en: Unable to retrieve session presentation authors
bs: Nije u mogućnosti da povrati sesije od autora prezentacija

en: Unable to retrieve session presentations
bs: Nije u mogućnosti da povrati prezentacije sa sesija

en: Session Info
bs: Informacije o Sesiji

en: Session is not available
bs: Sesija nije dostupna

en: Time Zone
bs: Vremenska zona

en: Set
bs: Postavi

en: If you would like to create (or update) a personalized program, check the boxes next to the sessions you would like to attend, then click the <em>Create My Program</em> button at the bottom of the page. You may then view, print or export a calendar file with your personalized program.
bs: Ako želite napraviti personalizirani program, provjerite kvadratiće pored sesija na kojim želite prisustvovati, a zatim kliknite Napravi Moj Program na dnu stranice. Tada je možete spremiti ili ispisati svoj personalizirani program kroz vaš preglednik.

note: T: Create My Program is a button used to create a personalized conference program
en: Create My Program
bs: Napravi Moj Program

en: At-a-Glance Program
bs: Kratki Program

en: Full Program
bs: Cijeli Program

en: Have a keycode?
bs: Imate kod?

en: Selections saved
bs: Izbori su sačuvani

en: Use buttons below to view, print or export a calendar file with your personalized program.
bs: Koristite dugmad ispod da pregledate, odštampate ili izvezete kalendarsku datoteku sa vašim personalizovanim programom.

en: View
bs: Pogledajte

en: Print
bs: Štampaj

en: Add to calendar
bs: Dodaj u kalendar

en: This submission may not be viewed
bs: Ovu prijavu nije moguće vidjeti

en: This feature is currently disabled
bs: Ova opcija je trenutno isključena

en: Submitter
bs: Pošiljalac

en: Email everyone in the above session
bs: Pošaljite e-mail svima na prethodnoj sesiji

en: Your rebuttal has been recorded
bs: Vaš rebuttal je snimljen

en: The author has made the following rebuttal to the reviews:
bs: Autor je napravio sljedeći rebuttal za recenzije:

en: We could not record your rebuttal
bs: Nismo mogli snimiti tvoje pobijanje

en: Your rebuttal appears to be blank
bs: Čini se d aje vaš rebuttal prazan

en: Reviewer %d Follow-up
bs: Recenzent %d dodatna komentara

en: The rebuttal may only be submitted once
bs: Pobijanje se može poslati samo jednom

en: No author rebuttal
bs: Nema rebuttal autora

en: You are not assigned to this submission
bs: Vi niste dodijeljeni ovoj prijavi

en: You may only submit a follow-up comment once.
bs: Možete podnijeti samo jedan follow-up komentar.

en: Your follow-up input is blank.
bs: Vaš follow-up input je prazan.

en: Your follow-up has been recorded.
bs: Vaš follow-up je snimljen.

en: A reviewer has made this follow-up comment to the author's rebuttal:
bs: Recezent je komentirao na autorov rebuttal:

en: An error occurred.
bs: Došlo je do greške.

en: Rebuttal not found
bs: Rebuttal nije pronađen

en: Your Follow-up:
bs: Vaš Follo-up:

en: Submit Follow-up
bs: Potvrdi Follow-up

en: Rebuttal Update
bs: Ažurirani rebuttal

en: No rebuttal made
bs: Nema nijednog rebuttal-a

en: No reviewers have provided follow up comments
bs: Niko od recezenata nije dostavio follow up komentare

en: Reviewer Follow-up:
bs: Follo-up za recezenta:

en: Responses
bs: Odgovori

en: View and respond to rebuttal
bs: Pogledajte i odgovorite na pobijanje

en: Unable to retrieve review files
bs: Nije u mogućnosti da povrati recenzirane dokumente

en: Review Files
bs: Fajlovi od recenzenta

en: Review File
bs: Recenziraj Dokument

en: Upload Review Files
bs: Uploadujte dokumente sa recenzijama

en: You do not have any submissions assigned
bs: Nemate dodijeljenih prijava

en: Submissions assigned for review:
bs: Prijave dodijeljene za recenziju:

en: Upload
bs: Prenesi

en: Upload Review File
bs: Uploaduj Recenziju

en: close
bs: zatvoriti

en: Unable to store file
bs: Nije u mogućnosti da sačuva dokument

en: Unable to update format.
bs: Nije moguće ažurirati format.

en: Shepherd Comments
bs: Pastir komentariše

note: T: DO NOT translate [:CODE:]
en: A new post has been made to the discussion of submission:
    
    [:sid:]. [:title:]
    
    - - - - - - -
    
    [:commentorfile:]
    
    - - - - - - -
    
    [:url:]
bs: Dat je novi komentar na raspravu o prijavi:
    
    [:sid:]. [:title:]
    
    - - - - - - -
    
    [:commentorfile:]
    
    - - - - - - -
    
    [:url:]

en: Shepherding
bs: Pastirstvo

en: Shepherd
bs: Pastir

en: Unable to update format. Try again or contact us.
bs: Nije u mogućnosti da ažurira format. Pokušajte ponovo ili nas kontaktirajte.

en: The file failed to load properly
bs: Dokument nije uspio da se učita

en: Total upload limit for this form is %s.
bs: Ukupan limit za prenos ovog obrasca je %s.

en: Awaiting Payment
bs: Čeka se plaćanje

en: Initiate Submission
bs: Inicirati podnošenje

en: <p>Please fill out this form completely. Once you submit the form, payment information will be displayed. Upon payment receipt, a submission ID will be provided at which point you can edit and complete the submission.</p>
bs: <p>Molimo popunite ovaj formular u potpunosti. Nakon što pošaljete obrazac, bit će prikazani podaci o plaćanju. Po prijemu uplate, ID prijava će biti dostavljen u kojem trenutku možete urediti i dovršiti svoju prijavu.</p>

en: Thank you for your payment
bs: Hvala na uplati

en: Your submission payment has been successfully processed.
    
    Your submission ID is: [:submissionID:]
    
    You should now visit our website and complete the submission.
bs: Vaša uplata je uspješno obrađena.
    
    Vaš ID za prijavu je: [:submissionID:]
    
    Sada biste trebali posjetiti našu web stranicu i dovršiti prijavu.

en: Submission already processed
bs: Prijava je već obrađena

en: Your payment was successful, however we were unable to issue a submission ID
bs: Vaša uplata bila uspješna, međutim, nismo bili u mogućnosti da donese podnošenje ID

en: Redirecting... Click <a href="%s">here</a> if page does not update automatically in 10 seconds.
bs: Preusmjeravanje ... Kliknite <a href="%s">ovdje</ a> ako stranica ne ažurira automatski u 10 sekundi.

en: Your payment could not be verified. Please contact us for further assistance.
bs: Vaša uplata se ne može potvrditi. Molimo kontaktirajte nas za dodatnu pomoć.

en: The transaction failed for the following reason(s):
bs: Transakcija nije uspjela za sljedeće razloga:

en: Submission Fee
bs: Naknada za podnošenje

en: Payment Type
bs: Plaćanje Tip

en: Submission Information
bs: Informacije prijave

en: Payment Information
bs: Informacije o plaćanju

en: Toggle the dropdown list
bs: Prebacite padajuće liste

en: When autocomplete results are available use up and down arrows to review and enter to select.
bs: Kada su rezultati automatskog dovršavanja dostupni, koristite tipke sa strelicama gore i dolje za pregled i tipku Enter za odabir.

en: Touch device users, explore by touch or with swipe gestures.
bs: Ako koristite mobilni uređaj, koristite pokrete dodirom ili prstima.

en: sortable column
bs: sortirana kolona

en: unsorted
bs: nenaručeno

en: ascending
bs: uzlaznim

en: descending
bs: opadajućem

en: Click to sort by %1$s in %2$s order.
bs: Kliknite da sortirate po %1$s %2$s redoslijedom.

en: Clear the select contents
bs: Obrišite odabrani sadržaj

en: Drag files here or choose from folder
bs: Prevucite fajlove ovde ili izaberite iz fascikle

en: Drag file here or choose from folder
bs: Prevucite fajl ovde ili izaberite iz fascikle

en: <span class="%1$s">Drag files here or</span> <span class="%2$s">choose from folder</span>
bs: <span class="%1$s">Prevucite fajlove ovde ili</span> <span class="%2$s">izaberite iz fascikle</span>

en: <span class="%1$s">Drag file here or</span> <span class="%2$s">choose from folder</span>
bs: <span class="%1$s">Prevucite fajl ovde ili</span> <span class="%2$s">izaberite iz fascikle</span>

en: No files selected
bs: Nije odabran nijedan fajl

en: No file selected
bs: Nije odabran nijedan fajl

en: You have selected the file:
bs: Izabrali ste fajl:

en: You have selected %1$d files
bs: Odabrali ste %1$d datoteke

en: Selected file <span class=\"%s\">Change file</span>
bs: Odabrani fajl <span class=\"%s\">Promijenite datoteku</span>

en: %1$d files selected <span class="%2$s">Change files</span>
bs: %1$d fajla odabrana <span class="%2$s">Promijenite fajlove</span>

en: This is not a valid file type.
bs: Ovo nije važeći tip fajl.

en: %1$d character(s) currently
bs: Trenutno %1$d karaktera

en: %1$s character(s) allowed
bs: dozvoljena %1$s karaktera

en: Language
bs: Jezik

en: Verification completed
bs: Verifikacija je završena

en: You are already signed in
bs: Već ste prijavljeni

en: Recommendation
bs: Preporuka

en: Committee Comments
bs: Komentari Odbora

en: Email me the filled out form fields
bs: Pošaljite mi e-poštom popunjena polja obrasca

en: For your records.
bs: Za vaše datoteke.

en: Submit Recommendation
bs: Pošalji Preporuku

en: Email Reviewers
bs: Pošalji email recezentima

en: This form submission failed our security check, possibly due to you have signed in again, or a third-party having redirected you here.
bs: Ovaj obrazac nije prošao našu sigurnosnu provjeru, vjerovatno zato što ste se ponovo prijavili.

en: If you were attempting to submit a form, print this information out or copy/paste it to a new document so it can be re-entered; then <a href="%s" target="_blank">try again</a>.
bs: Ako ste pokušavali da pošaljete obrazac, odštampajte ove informacije ili ih kopirajte i zalijepite u novi dokument tako da se može ponovo unijeti i <a href="%s" target="_blank">pokušajte ponovo</a>.

en: We were unable to email the form contents
bs: Nismo mogli poslati e-mail sa sadržajem obrasca

en: Recommendation has been submitted
bs: Preporuka su poslane

en: Return to Recommendation
bs: Vratite se na Preporuka

en: You do not have any assignments
bs: Nemate dodijeljenih zadataka

en: Click %s for recommendation form
bs: Kliknite %s za obrazac preporuke

en: Recom.
bs: Preporuka

en: review form for submission ID %d
bs: forma za recenziju za prijavu ID %d

en: Settings prohibit viewing additional submission information
bs: Podešavanja zabranjuju gledanje dodatnih informacija o prijavi

en: There are no submissions available for you to view.
bs: Nema prijava dostupnih za vas.

en: You appear to have a conflict with this submission
bs: Izgleda da imate konflikt sa ovom prijavom

en: Reject: Content inappropriate to the conference or has little merit
bs: Odbijenica: Sadržaj neprikladan za konferencije ili ima malo zasluga

en: Probable Reject: Basic flaws in content or presentation or very poorly written
bs: Vjerovatna Odbijenica: Osnovni nedostaci u sadržaju ili prezentaciji ili veoma loše napisano

en: Marginal Tend to Reject: Not as badly flawed; major effort necessary to make acceptable but content well-covered in literature already
bs: Marginalna tendencija da bude odbijenica: Ne toliko manjkav rad; velike izmjene potrebne da bi rad bio prihvatljiv ali je sadržaj veoma dobro pokriven u literaturi

en: Marginal Tend to Accept: Content has merit, but accuracy, clarity, completeness, and/or writing should and could be improved in time
bs: Marginalne tendencije da rad bude prihvaćen: Sadržaj je fino sklopljen, ali preciznost, jasnoća, potpunost, i pisanje mogu biti dodatno poboljšani

en: Clear Accept: Content, presentation, and writing meet professional norms; improvements may be advisable but acceptable as is
bs: Prihvatanje: Sadržaj, prezentacija, i pisanje ispunjavaju profesionalne norme; moguća poboljšanja ali prihvatljivo i trenutno

en: Must Accept: Candidate for outstanding submission. Suggested improvements still appropriate
bs: Obavezno Prihvatiti: Kandidat sa izuzetnom prijavom. Mogući prijedlozi za dodatna poboljšanja

note: T: review form field
en: Submission Categorization
bs: Kategorizacija prijave

note: T: review form field short name for: Submission Categorization
en: Category
bs: Kategorija

en: Highly theoretical
bs: Veoma teoretski

en: Tends towards theoretical
bs: Naginje ka teoretskom

en: Balanced theory and practice
bs: Balansirano između teorije i prakse

en: Tends toward practical
bs: Naginje ka praktičnom

en: Highly practical
bs: Veoma praktično

note: T: review form field
en: Overall Value Added to the Field
bs: Ukupna vrijednost dodana za polje

note: T: review form field short name for: Overall Value Added to the Field
en: Value
bs: Vrijednost

en: Check as many as appropriate
bs: Provjerite koliko je odgovarajuće

en: New information
bs: Nova informacija

en: Valuable confirmation of present knowledge
bs: Vrijedna potvrda sadašnjeg znanja

en: Clarity to present understanding
bs: Jasnoća u predstavljanju

en: New perspective, issue, or problem definition
bs: Nova perspektiva, ili definicija problema

en: Not much
bs: Ne mnogo

en: Other
bs: Ostalo

note: T: review form field
en: Reviewer Familiarity with Subject Matter
bs: Recezentska familijarnost sa predmetom

note: T: review form field short name for: Reviewer Familiarity with Subject Matter
en: Familiarity
bs: Familijarnost

en: Relates to the confidence you have in your review
bs: Odnosi se na povjerenje koje imate u vašoj recenziji

en: Low
bs: Nisko

en: Moderate
bs: Umjereno

en: High
bs: Visoko

note: T: review form field
en: Is this submission a candidate for the best submission award
bs: Da li je ova prijava kandidaz za nagradu najbolje rada

note: T: review form field short name for: Is this submission a candidate for the best submission award
en: Best Submission
bs: Najbolji podnesak

en: Unsure
bs: Nesiguran

note: T: review form field
en: Is the submission length appropriate
bs: Da li je dužina prijave odgovarajuća

note: T: review form field short name for: Is the submission length appropriate
en: Length
bs: Dužina

note: T: review form field
en: If from reading the submission you know who the author is, how different is this from earlier submissions on the same topic by the same author? That is, is it the same as or a slight modification of other submissions, with little or no new information
bs: Ako iz čitanja prijave znate ko je autor, kako je to drugačije od prijašnjih prijava na istu temu od istog autora? Da li je rad isti kao i prije ili postoje određene modifikacije, sa malo ili nimalo novih informacija

note: T: review form field short name for whether submission differs from prior work (if known)
en: Prior Work Difference
bs: Razlika od priješnjeg rada

en: We use these suggestions in assigning submissions to sessions for the conference, but not in determining whether the submission is accepted)
bs: Mi koristimo ove sugestije u dodjeljivanju prijava za sesije za konferenciju, ali ne u određivanju da li je prijava prihvaćena)

en: Totally or largely different from other submissions
bs: Potpuno ili se veoma razlikuje od drugih prijava

en: Moderately different from other submissions
bs: Umjereno se razlikuje od drugih prijava

en: Totally or largely identical to other submissions
bs: Potpuno ili veoma identično naspram drugih prijava

en: Don't know
bs: Ne znam

en: Which of the following session(s) would be the most appropriate for this submission
bs: Koji od sljedećih sesija će biti najprikladniji za ovu prijavu

en: Session(s)
bs: Sesija(e)

en: Comments for the Authors
bs: Komentari za autora

en: Author Comments
bs: Komentari Autora

en: Constructive comments to the author(s) would be appreciated.
bs: Veoma cijenimo konstruktivne komentare ka autoru.

en: Comments for the Program Committee (authors will not see these comments)
bs: Komentari za Programski odbor (autori neće vidjeti ove komentare)

en: PC Comments
bs: PC Komentari

en: Reasons must be included for all submissions, because they help us determine what to do when reviewers disagree with each other.
bs: Razlozi moraju biti uključeni za sve prijave, jer nam pomažu odrediti šta da radimo kada se recezenti ne slažu jedan s drugim.

en: Review
bs: Recenzija

en: Save Review
bs: Sačuvaj Recenziju

en: Sample Review Form - Fill in and save review by clicking the submission title on Assignments page
bs: Uzorak obrasca za evaluaciju - Popunite i pošaljite prijavu klikom na naslov prijave na stranici zadatka

en: Unable to add sessions
bs: Nije u mogućnosti da doda sesije

en: Review has been saved
bs: Recenzija je sačuvana

en: As not all required fields have been filled in, the review is not yet completed.
bs: Sve dok sva neophodna pitanja nisu odgovorena, recenzija nije označena kao završena.

en: Return to Review
bs: Vratite se na Recenzija

en: Sample Review
bs: Primjer Recenzije

en: Click %s for review form
bs: Kliknite %s za recezentsku formu

en: Review Status
bs: Stanje Recenzija

en: incomplete
bs: nepotpuno

en: sample review form
bs: prazan formular za recenziju

en: Summary
bs: Rezime
