OpenConf 7.40 - en to sr_RS translation catalogue (685 entries)

en: Email Chair
sr_RS: Е-пошта организатору

en: Fields not correctly filled out
sr_RS: Поља нису коректно попуњена

en: %s field empty or invalid
sr_RS: Поље за %s  је празно или погрешно

en: Name
sr_RS: Име

note: T: Email Address
en: Email
sr_RS: Е-Пошта

note: T: %s = field name
en: %s field is required
sr_RS: Поље за %s је потребна

en: Consent
sr_RS: Сагласност

en: Subject
sr_RS: Наслов

note: T: Email Subject Line
en: Message
sr_RS: Порука

en: An error occurred sending out the email.
sr_RS: Грешка при слању електронске поште.

en: Your message has been sent.
sr_RS: Ваша порука ће бити послана.

en: Please correct the following:
sr_RS: Молимо вас коригујте следеће:

en: I consent to the collection of my personal information and to receive emails about the message below.
sr_RS: Прихватам прикупљање мојих личних података и примати е-поруке о доленој поруци.

en: Privacy Policy
sr_RS: Политику Приватности

en: Send Email
sr_RS: Пошаљи Е-пошту

en: Edit Submission
sr_RS: Уреди пријаву

en: View Submission
sr_RS: Погледајте поднесак

en: Submission edits are no longer available.
sr_RS: Уређивање пријава више није могуће.

en: Submission ID is invalid
sr_RS: ИД Пријаве је погрешан

en: Submission ID or password entered is incorrect
sr_RS: ИД пријаве и лозинка су погрешни

en: Unable to retrieve submission
sr_RS: Није могуће преузети пријаву

en: Unable to edit submission
sr_RS: Није могуће уредити пријаву

en: Invalid request
sr_RS: Неважећи захтјев

en: There is a %1$d hour timeout for editing the submission.  Please <a href="%2$s">edit submission</a> once again
sr_RS: Тренутно је %1$d сатна пауза за уређивање пријава. Молимо <a href="%2$s">уредите пријаву</a> још једном поново

en: Unable to retrieve author(s) information
sr_RS: Није могуће преузети информације о ауторима

en: Unable to retrieve topic(s) information
sr_RS: Није могуће преузети информације о тематским областима

en: Change Password
sr_RS: Промјена Лозинке

en: Leave these fields blank if you do not want to change the password
sr_RS: Оставите ова поља непопуњена ако не желите промијенити лозинку

en: New Password
sr_RS: Нова Лозинка

en: Invalid submission
sr_RS: Неправилна пријава

en: Please check the following:
sr_RS: Молимо провјерите следеће:

en: Unable to update submission
sr_RS: Није могуће промијенити пријаву

en: Unable to update authors or topics (2)
sr_RS: Није могуће промијенити ауторе или област (2)

en: Unable to add one or more authors or topics.
sr_RS: Није могуће додати ауторе или област.

en: Unable to update topics
sr_RS: Није могуће промијенити област

en: Unable to add topics
sr_RS: Није могуће додати област

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission Update ID [:sid:]
sr_RS: Промјена Пријаве ИД [:sid:]

en: Submission ID
sr_RS: ИД Пријаве

en: The submission has been updated.  Below is the information submitted.
sr_RS: Пријава је промјењена. Испод се налазе информације које су промјењене.

en: A copy has also been emailed to the contact author.  If you notice any problems or do <em>not</em> receive the email within 24 hours, please contact the <a href="%s">Chair</a>.
sr_RS: Кoпија ће такође бити е-поштом послана аутору за контакт. Ако примјетите било какав проблем и <em>не примите</em> пошту у року 24 сата, молимо контактирајте <a href=“%s”>Организатора</a>.

en: Emails will be sent to:
sr_RS: Потврда ће бити послата на:

en: Submit Changes
sr_RS: Прихвати промјене

en: Cancel Changes
sr_RS: Одустани од измјена

en: Processing...
sr_RS: Ажурира...

en: forgot ID?
sr_RS: заборављен ИД Пријаве?

en: Password
sr_RS: Лозинка

en: forgot password?
sr_RS: Заборавили сте лозинку?

en: There is a %d hour limit to complete updates
sr_RS: Постављен је лимит од %d сати за комплетирање промјена

en: Email Submissions
sr_RS: Е-пошта Пријава

en: Email address entered is invalid
sr_RS: Адреса е-поште је погрешна

en: Error checking for submissions
sr_RS: Провјера грешака за пријаве

en: We did not find any submissions where the contact author's email is %s
sr_RS: Није пронађена ниједна пријава гдје је аутор ѕа контакт %s

en: Per your request, here is a list of submissions made to the %s OpenConf system with you listed as the contact:
sr_RS: На Ваш захтјев, ово је листа пријава на %s конференцијски систем гдје сте Ви наведени као контакт:

en: List of submissions made
sr_RS: Листа пријава

en: We have emailed the list of submissions for which you are the contact author.
sr_RS: Е-поштом је послана листа пријава за које сте аутор за контакт.

en: Please enter your email address below and click on <em>Email Submissions</em>.  We will then email you a list of submissions for which you are the contact author.
sr_RS: Молимо Вас да испод унесете вашу адресу е-поште и кликнете на <em>Пошаљи Пријаву</em>.  Ми ћемо вам послати комплетну листу пријава за које сте аутор за контакт.

en: View File
sr_RS: Прегледај Датотеку

en: Files may no longer be viewed
sr_RS: Датотеке се више номогу прегледати

en: Unable to view file
sr_RS: Није могуће прегледати датотеку

en: File does not exist
sr_RS: Датотека не постоји

en: Reset Password
sr_RS: Промјена Лозинке

en: Error checking submission ID
sr_RS: Грешка при провјери ИД пријаве

en: Submission ID or contact author's email invalid.
sr_RS: ИД Пријаве или адреса е-поште аутора је неправилна.

en: Please contact the <a href="%s">Chair</a>.
sr_RS: Молимо Вас да контактирате <a href=“%s”>Организатора</a>.

en: Unable to update password
sr_RS: Није могуће промијенити лозинку

note: T: $s = conference short name (e.g., CONF2012)
en: Per your request, we have issued you a new password for accessing the %s OpenConf system.  The new password is:
sr_RS: На ваш захтјев, издали смо Вам нову лозинку та приступ %s конференцијском систему. Нова лозинка је:

en: You may change this password by signing in to the OpenConf system and editing your submission.
sr_RS: Можете промијенити ову лозинку приступом на конференцијски систем и уређењем пријаве.

en: Author Password Reset
sr_RS: Промјена лозинке Аутора

en: We have emailed you a new password.
sr_RS: Нова лозинка је послана е-поштом.

en: Please enter your submission id and the contact author's email below
sr_RS: Молимо унесите ваш ИД Пријаве и испод адресу е-поште контакт аутора

en: Check Status
sr_RS: Провјери статус

en: Check Status is not available.
sr_RS: Провјера статуса више није могућа.

note: T: Submission Title
en: Title
sr_RS: Наслов

note: T: Submission Status
en: Status
sr_RS: Статус

en: Pending
sr_RS: На чекању

en: Reviewer %s
sr_RS: Рецензент %s

en: Author %d missing last name
sr_RS: Недостаје презиме за Аутора %d

en: Author %d email is not unique
sr_RS: Аутор %d емаил није јединствен

en: Authors information missing
sr_RS: Недостају информације о аутору

en: One or more author's data skipped.  Please enter authors sequentially.
sr_RS: Један или више података о аутору је прескочено. Молимо Вас да унесете податке о аутору.

en: Contact author invalid
sr_RS: Неправилно унесен аутор за контакт

en: Contact author email does not seem valid
sr_RS: Неправилно унесена адреса е поште аутора за контакт

en: %s field does not appear to be valid
sr_RS: %s поље је неправилно

note: T: Filter = Verb, "to filter", based on specified topic option
en: Topic
sr_RS: Област

en: File size too large
sr_RS: Величина датотеке прелази лимит

en: File format invalid
sr_RS: Неисправан формат датотеке

en: Also, re-select the file
sr_RS: Такође, поново селектујте датотеку

en: File missing
sr_RS: Недостаје датотека

en: File did not upload properly
sr_RS: Датотека није правилно послата

en: Password must be entered twice
sr_RS: Лозинка мора бити два пута унесена

en: Passwords entered do not match
sr_RS: Унесене лозинке се не слажу

en: We are still waiting for the list of topics to be finalized before opening up for submissions. Please check back later.
sr_RS: Ми још увек чекамо програм предсједавајућег да финализира списак тема прије отварања пријављивања. Молимо Вас да провјерите касније.

en: Author
sr_RS: Аутор

en: I consent to the collection and use of my personal information, including receiving emails, consistent with the Privacy Policy linked above.
sr_RS: Прихватам прикупљање и кориштење мојих личних података, укључујући пријем е-поште, у складу са Политици приватности.

en: I have also obtained the consent of all other individuals whose information I provide.
sr_RS: Добио сам и сагласност свих других особа чије информације пружам.

en: Submission Title
sr_RS: Наслов Пријаве

en: Submission Type
sr_RS: Тип Пријаве

en: Student
sr_RS: Студент

en: Yes
sr_RS: Да

en: No
sr_RS: Не

en: General Information
sr_RS: Опште информације

en: Honorific
sr_RS: Почасни

en: First/Given Name
sr_RS: Име

en: First Name
sr_RS: Име

en: Last/Family Name
sr_RS: Презиме

en: Last Name
sr_RS: Презиме

en: Suffix
sr_RS: Предзнак

en: Position/Title
sr_RS: Позиција/Функција

en: Position
sr_RS: Позиција

en: Organization
sr_RS: Организација

en: Department/Division
sr_RS: Одјељење/Група

en: Address
sr_RS: Адреса

en: Address 2
sr_RS: Адреса 2

en: City
sr_RS: Град

en: State/Province
sr_RS: Држава/Ентитет

en: Postcode/Zip
sr_RS: Поштански број/Zip

en: Country
sr_RS: Држава

en: Telephone
sr_RS: Телефон

en: Web Site
sr_RS: Веб Сајт

en: Facebook Page
sr_RS: Фејсбук страница

en: Facebook
sr_RS: Фејсбук

en: Twitter Page
sr_RS: Twitter страница

en: Twitter
sr_RS: Твитер

en: LinkedIn Page
sr_RS: Линкедин страница

en: LinkedIn
sr_RS: Линкедин

en: Photo Link
sr_RS: Пхото Линк

en: Photo
sr_RS: Фото

en: Presenter
sr_RS: Презентатор

en: Biography
sr_RS: Биографија

en: Contributor Role
sr_RS: Yлога Cарадника

en: Conceptualization
sr_RS: Концептуализација

en: Data curation
sr_RS: Курирање података

en: Formal Analysis
sr_RS: Формална анализа

en: Funding acquisition
sr_RS: Аквизиција финансирања

en: Investigation
sr_RS: Истрага

en: Methodology
sr_RS: Методологија

en: Project administration
sr_RS: Администрација пројекта

en: Resources
sr_RS: Ресурси

en: Software
sr_RS: Софтвер

en: Supervision
sr_RS: Супервизија

en: Validation
sr_RS: Валидација

en: Visualization
sr_RS: Визуализација

en: Writing - original draft
sr_RS: Писање - оригинална нацрт

en: Writing - review & editing
sr_RS: Писање - рецензија и монтажа

en: Author(s)
sr_RS: Аутор(и)

en: Contact Author
sr_RS: Аутор за контакт

en: Author who will serve as the point of contact for correspondence about the submission.
sr_RS: Аутор, који ће служити као контакт за кореспонденцију у вези подношења пријаве рада.

en: Alternate Contact
sr_RS: Алтернативни контакт

en: Alternate contact information, such as personal email address or telephone number; used only if unable to contact using above email address.
sr_RS: Алтернативне контакт информације, као што су лична адреса е-поште или број телефона, користе се само аконије могуће остварити контакт помоћу е-маил адресу изнад.

en: Topic Areas
sr_RS: Тематске области

en: Topic(s)
sr_RS: Тематска(е) област(и)

en: To help match submissions to reviewers and sessions, please select the area(s) most applicable to your submission
sr_RS: Да бисте помогли да се пријаве подударају за рецензенте и сесије, изаберите област(и) која се највише односи на вашу пријаву

en: Keywords
sr_RS: Кључна ријеч

en: Abstract
sr_RS: Сажетак

en: Content
sr_RS: Садржај

note: T: File = table header used for file column
en: File
sr_RS: Датотека

en: File size limit is %s.
sr_RS: Ограничење величине датотеке је %s.

en: Re-enter Password
sr_RS: Поновите Лозинку

en: Confirm
sr_RS: Потврдите

en: Please enter a password you will remember. The submission ID, which you will receive via email upon submission of this form, along with this password will allow you to make future changes to this submission.
sr_RS: Молимо Вас да унесете лозинку коју ће запамтити. ИД Пријаве, који ћете примити путем е-поште након подношења овог формулара, заједно са овим лозинком ће вам омогућити будуће измјене на овој пријави рада.

en: Optional Comments
sr_RS: Опциони Коментари

en: Comments
sr_RS: Коментари

en: Submission
sr_RS: Пријава

en: Submissions are closed.
sr_RS: Пријављивање је затворено.

en: Unable to verify whether submission has already been made
sr_RS: Није могуће провјерити да ли је оваква пријава већ претходно направљена

en: This submission appears to already have been made; please check your email for a confirmation.
sr_RS: Изгледа да је ова пријава већ направљена; молимо за потврду провјерите своју е-пошту.

en: You may review or edit the submission <a href="%s">here</a>.
sr_RS: <a href="%s">Овдје</a> можете прегледати или уредити вашу пријаву.

en: Please contact the Chair with any questions.
sr_RS: За било каква питања молимо контактирајте организатора.

en: unable to process submission
sr_RS: није могуће наставити са пријавом

en: unable to get submission ID
sr_RS: није могуће добити ИД пријаве

en: unable to add one or more authors, but submission added.  Please edit submission.
sr_RS: није могуће додати једног или више аутора, али свакако пријва је поднесена. Молимо уредите пријаву.

en: unable to add submission topic, but submission and authors added
sr_RS: није могуће додати области та пријаву, али свакако пријава и аутори су додати

en: uploaded
sr_RS: послано

en: NOT uploaded
sr_RS: НИЈЕ послано

en: Your file failed to load properly.  Please try <a href="%s">uploading just the file</a> or contact the Chair.
sr_RS: Ваша датотека се није правилно учитала.  Молимо Вас да покушате <a href="%s">Послати само датотеку</a> или контактирајте организатора.

note: T: [:code:] should be left untranslated
en: <p><strong>Thank you for your submission. Your submission ID number is [:sid:]. Please write this number down and include it in any communications with us.</strong></p>
    
    <p><strong>Below is the information submitted. We have also emailed a copy to the submission contact. If you notice any problems or do <em>not</em> receive the email within 24 hours, please contact us.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>
sr_RS: <p><strong>Хвала за вашу пријаву. Број ИД ваше пријаве је [:sid:]. Молимо Вас да га упамтите тај број који Вам омогућава сву комуникацију са системом.</strong></p>
    
    <p><strong>Испод се налазе информације које су пријављене.  Такође ћемо е-поштом послати копију пових података аутору за контакт.  У случају да имате било какве проблеме с системом или <em>не примите</em> е-пошту у року 24 сата, молимо да контактирате Организатора.</strong></p>
    
    <p>[:formfields:]</p>

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:]
sr_RS: ИД Пријаве [:sid:]

note: T: [:OC_confName:] is the event name
en: Thank you for your submission to [:OC_confName:].  Below is a copy of the information submitted for your records.
    
    [:fields:]
sr_RS: Заваљујемо на пријави [:OC_confName:].  Испод се налазе информације које сте пријавили.
    
    [:fields:]

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out.  When ready, click on the Make Submission button below once.
sr_RS: Молимо Вас да провјерите Ваше уносе, провјеривши да ли су сва поља попуњена. Када завршите, једном кликните ниже на дугме Направи пријаву.

en: The confirmation email will be sent to:
sr_RS: Е-маил за потврду биће послат на:

en: Make Submission
sr_RS: Направи пријаву

en: Upload File
sr_RS: Пошаљи датотеку

en: File upload is not available
sr_RS: Слање датотека није могуће

en: Try again
sr_RS: Покушајте поново

en: Please fill in all fields.
sr_RS: Молимо вас да попуните сва поља.

en: The file failed to load.  Please <a href="%1$s">try again</a>.  If the problem persists, contact the <a href="%2$s">Chair</a>
sr_RS: Није могуће учитати датотеку.  Молимо Вас да  <a href="%1$s">покушате поново</a>.  Ако не ријешите проблем, контктирајте <a href="%2$s">Организатора</a>

note: T: %s = submission ID (number)
en: Submission ID %s has been uploaded.
sr_RS: ИД Пријаве %s је послан.

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:] file uploaded
sr_RS: Датотека за ИД Пријаве [:sid:] је постављена

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:] has been uploaded.
    
    [:error:]
sr_RS: ИД Пријаве [:sid:] је послан.
    
    [:error:]

en: However, we were unable to update the format.
sr_RS: Међутим, нисмо били у могућности да ажурирамо тип.

en: The file failed to load properly.  Please email it directly to the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s File failed - submission ID %3$s">Chair</a>
sr_RS: Није могуће правилно учитати датотеку. Молимо Вас да директно контактирате <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s File failed - submission ID %3$s">Организатора</a>

note: T: File format
en: Format
sr_RS: Форматирај

en: Withdraw Submission
sr_RS: Одбаци пријаву

en: Submission withdraw is not available.
sr_RS: Повлачење пријаве није могуће.

en: Your submission has been withdrawn.  If this is not what you intended to do, please contact the Chair.
sr_RS: Ваша подношење пријаве је повучено. Ако то није оно што сте намерјавали да урадите, контактирајте Организатора.

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission Withdraw - ID [:sid:]
sr_RS: ИД повучене пријаве [:sid:]

en: The submission below has been withdrawn at the author's request.  If you did not intend to withdraw the submission, please reply back.
    
    [:submission:]
sr_RS: Пријава ипод ће бити повучена на захтјев аутора. Ако нисте сигуни у повлачење пријаве, молимо контактирајте Организатора.
    
    [:submission:]

en: We encountered a problem withdrawing your submission.  Please contact the Chair.
sr_RS: Наишли смо на проблем при повлачењу Пријаве. Молимо Вас да контактирате Организатора.

en: Clicking the button below will result in your submission being withdrawn.
sr_RS: Ако кликнете на дугме у наставку, повући ћете пријаву.

en: Proceed with withdrawing submission?
sr_RS: Наставите са повлачењем пријаве рада?

en: New Advocate Assignment(s)
sr_RS: Нови задатак за Заступника

note: T: [:OC_confName:] is the event name
en: New assignments have been made for you to advocate in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
sr_RS: Нове задатке су поднесени за Ваше заступништво на [:OC_confName:] конференцијском систему.
    
    
    [:assignments:]
    
    Хвала Вам.

note: T: [:OC_confName:] is the event name
en: New Reviewer Assignment(s)
sr_RS: Нова пријава Рецензента

note: T: [:OC_confName:] is the event name
en: New assignments have been made for you to review in the [:OC_confName:] OpenConf system:
    
    
    [:assignments:]
    
    Thank you.
sr_RS: Нове рецензије су за вас поднесене у [:OC_confName:] конференцијском систему.
    
    
    [:assignments:]
    
    Хвала Вам.

en: Download All
sr_RS: Преузмете све

en: %s Abstract Submission, Peer Review, and Event Management System
sr_RS: %s Рецензија &amp; Конференцијски Менаџмент Систем

en: Invalid file type
sr_RS: Недозвољен тип датотеке

en: We are generating a ZIP archive of the files.  Please do not close this page.  Once the ZIP archive is created, you will be prompted to save the file.
sr_RS: Ми смо генерисање ЗИП архиве фајлова. Молимо вас да не затворите ову страницу. Једном ЗИП архив креирана, од вас ће бити затражено да сачувате датотеку.

en: <a href="%s">Click here</a> to continue processing download.
sr_RS: <a href="%s">кликните овде</a> за наставак преузимање.

en: The ZIP archive has been created, and the download should begin shortly.
sr_RS: ЗИП архив је направљен, а преузимање би требало ускоро да почне.

en: One or more files were not found or too large to include in the ZIP archive.
sr_RS: Један или више фајлова нису пронађени, или сувише велики да се у зип архиви.

en: If the download does not begin automatically, <a href="%s">click here to download</a>.
sr_RS: Ако преузимање не почне аутоматски, <a href="%s">кликните овде да бисте преузели</a>.

en: There are no files available
sr_RS: Не постоје фајлови доступни

en: %1$s field contains %2$d words; limit is %3$s words.
sr_RS: Поље за %1$s садржи %2$d ријечи; лимит је %3$s ријечи.

en: %1$s field contains %2$d characters; limit is %3$s characters.
sr_RS: Поље за %1$s садржи %2$d карактера; лимит је %3$s карактера.

note: T: Single quotes (') must be written as \\' for translation of string "X = Delete Author ..."
en: X = Delete Author\n+ = Move Author Up\n&ndash; = Move Author Down\n\nNote: Only update author fields\nafter deleting/moving them
sr_RS: X = Обриши Аутора\n+ = Помјери Аутора навише\n&ndash; = Помјери Аутора наниже\n\nNote: Само ажурира поља аутора\nпослије њиховог брисања/премештања

en: Info
sr_RS: Инфо

en: Delete Author
sr_RS: Обриши Аутора

en: Move Author Up
sr_RS: Помјери аутора навише

en: Move Author Down
sr_RS: Помјери аутора наниже

en: Maximum number of authors allowed by the Chair reached
sr_RS: Максималан број Аутора које је дозволио организатор

en: Delete Author %1$d
sr_RS: Обриши Аутора %1$d

note: T: Single quotes (') must be written as \\' for translation of string "X = Delete Author ..."
en: X = Delete Author\n+ = Move Author Up\n&ndash; = Move Author Down\n\nNote: Only update individual author fields once\nall deleting and moving has been done
sr_RS: X = Обриши Аутора\n+ = Помјери Аутора навише\n&ndash; = Помјери Аутора наниже\n\nNote: Само ажурирај појединачна поља аутора једном \nи све брисање и премештање је урађено

en: click to add more authors
sr_RS: кликни за додавање више аутора

en: Add Author
sr_RS: Додај Аутора

en: To add more authors, enable JavaScript and reload page.
sr_RS: За додавање више аутора, укључите JavaScript и поново учитајте страницу.

note: T: %1$d = author number, %2$s = topic field short name; %3$s = invalid field value T: %1$d = author number, %2$s = field name, %3$s = field value
en: Author %1$d %2$s field value is invalid: %3$s
sr_RS: Аутор %1$d поље %2$s је неправилно: %3$s

note: T: %1$s = topic field short name; %2$s = invalid field value T: %1$s = field name, %2$s = field value
en: %1$s field value is invalid: %2$s
sr_RS: %1$s поље је неправилно: %2$s

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d selection(s); limit is %4$s selection(s)
sr_RS: Аутор %1$d поље %2$s садржи %3$d селекције; лимит је %4$s селекције.

en: %1$s field contains %2$d selection(s); limit is %3$s selection(s)
sr_RS: Поље %1$s садржи %2$d селекције; лимит је %3$s селекције.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d words; limit is %4$s words.
sr_RS: Аутор %1$d поље %2$s садржи %3$d ријечи; лимит је %4$s ријечи.

en: Author %1$d %2$s field contains %3$d characters; limit is %4$s characters.
sr_RS: Аутор %1$d поље %2$s садржи %3$d карактера; лимит је %4$s карактера.

note: T: %1$d = author number, %2$s = field name
en: Author %1$d %2$s field is required
sr_RS: Поље аутора %1$d %2$s је обавезно

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission [:sid:] Withdrawn
sr_RS: Пријаву [:sid:] oдбаци

note: T: [:OC_confName:] is the event name; [:sid:] is the numeric submission ID
en: The submission below has been withdrawn and is no longer assigned to you.
    	
    	[:sid:]. [:title:]
sr_RS: Доња пријаву је oдбаци и више нисте додељени.
    	
    	[:sid:]. [:title:]

note: T: %s = OpenConf
en: %s Home
sr_RS: %s Почетна

note: T: Member Home = Committee Member Home Page (e.g., Reviewer Home Page)
en: Member Home
sr_RS: Члан Почетна

en: Update Profile
sr_RS: Ажурирај профил

en: Sign Out
sr_RS: Одјава

en: Signed in as: %1$s (%2$d)
sr_RS: Пријављен као: %1$s (%2$d)

note: T: %s = OpenConf
en: %s Peer Review and Submission Management System
sr_RS: %s Рецензија &amp; Конференцијски Менаџмент Систем

en: We have encountered a problem:
sr_RS: Наишли смо на проблем:

en: Please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=OpenConf problem&body=%2$s">Chair</a>.
sr_RS: Молимо контактирајте <a href="mailto:%1$s?subject=OpenConf problem&body=%2$s">Организатора</a>.

en: Please contact the system administrator.
sr_RS: Молимо контактирајте администратора система.

en: file not available
sr_RS: датотека није доступна

en: Completed
sr_RS: Завршен

en: Assigned
sr_RS: Датум Ассигнед

en: Last Update
sr_RS: Последња измјена

en: Reviewer
sr_RS: Рецензент

note: T: Score = review score
en: Score
sr_RS: Резултат

en: Program is not available.
sr_RS: Програм није доступан.

en: Links open in a new window
sr_RS: Везе ће се отворити у новом прозору

en: Mobile Program
sr_RS: Мобилни програм

note: T: Checking a box next to a session in the mobile program will highlight it
en: Check to highlight session
sr_RS: Означите да бисте истакли сесију

note: T: %ss = Authors
en: Authors
sr_RS: Аутори

en: Discussant
sr_RS: Дискутант

en: Sessions
sr_RS: Сесије

en: Talks
sr_RS: Презентације

note: T: Speakers = Presenters - used for mobile app tab, keep short
en: Speakers
sr_RS: Предавачи

en: Search
sr_RS: Претраживање

en: Location
sr_RS: Место

en: About
sr_RS: Инфо

en: Invalid submission ID or format.
sr_RS: Погрешан ИД пријаве или формат.

en: Please <a href="%1$s">try again</a>.  If the problem persists, contact the <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Chair</a>
sr_RS: Молимо <a href="%1$s">покушајте поново</a>.  Ако проблем постоји, контактирајте <a href="mailto:%2$s?subject=File Upload failed">Организатора</a>

en: Unable to verify file upload.
sr_RS: Није могуће привјерити слање датотеке.

en: The file failed to load.
sr_RS: Грешка при учитавању датотеке.

en: However, we were unable to update the database.
sr_RS: Међутим, нисмо били у могућности да ажурирамо базу података.

en: Submission ID %s file uploaded
sr_RS: Датотека за ИД Пријаве %s је постављена

en: Unable to find submission ID %s
sr_RS: Није могуће пронаћи ИД Пријеве %s

en: Password entered is not valid for submission ID %s
sr_RS: Унесена ловинка није валидна за ИД Пријаве %s

en: Please have your file ready to upload before clicking the button below.  You will have %d minutes to upload the file once you click the button.
sr_RS: Молимо Вас даприпремите датотеку за слање прије него што кликнете на дугме испод. Имаћете %d минута да пошаљете датотеку након што кликнете на дугме.

en: Select File for Upload
sr_RS: Селектуј Датотеку за слање

en: CAPTCHA verification failed
sr_RS: CAPTCHA погрешна провјера

en: CAPTCHA Check
sr_RS: CAPTCHA провјера

en: Unable to open file to check format
sr_RS: Није могуће отворити датотеку за провјеруз формата

en: File uploaded does not match format selected
sr_RS: Послана датотека није одговарајућег формата

en: File uploaded does not match format selected.  Please re-check and try again.  If you are unable to upload the file, contact the Chair.
sr_RS: Датотека за слање нема исти формат као што је селектовано. Молимо Вас провјерите и покушајте поново. У противном контактирајте Огранизатора.

en: Assign Reviews
sr_RS: Додјели Рецензије

en: This feature is currently disabled
sr_RS: Ова функција је тренутно онемогућена

en: Please go back and select at least one submission and one reviewer
sr_RS: Вратите се корак уназад и означите бар једну Пријаву и једног Рецензента

en: You may not make assignments to reviewer ID %d.
sr_RS: Неможете направити задатке ѕа ИД рецензента %d.

en: Submission ID %1$d is in conflict with reviewer ID %2$d.
sr_RS: ИД пријаве %1$d је у конфликту са ИД рецензента %2$d.

en: You may not make assignments to submission ID %d.
sr_RS: Није могуће поднијети задатак за ИД пријаве %d.

en: Submission %1$d was already assigned reviewer %2$d.
sr_RS: Пријава %1$d већ има додијељеног рецензента %2$d.

en: Error assigning submission %1$d to reviewer %2$d.
sr_RS: Грешка у додељивање пријаве %1$d рецензенту %2$d.

en: Submission %1$d assigned to reviewer %2$d.
sr_RS: Пријава %1$d додијељена је рецензенту %2$d.

note: T: %1$s = reviewer name; $2$d = reviewer ID
en: Notification sent to %1$s (%2$d)
sr_RS: Обавештења послата %1$s (%2$d)

note: T: %1$s = email address (do not change href); %2$s = reviewer name; %3$d = reviewer ID
en: Unable to email notification to <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)
sr_RS: Није могуће послату обавјештење е-поштом на <a href="mailto:%1$s">%2$s</a> (%3$d)

en: No submissions are available
sr_RS: Нема доступних пријава

en: Reviews
sr_RS: Рецензенти

en: ID
sr_RS: ИД

en: No reviewers have signed up yet
sr_RS: Још увијек нема пријављених рецензената

en: Select Submission(s):
sr_RS: Означи Пријаву(е):

en: Reviewers
sr_RS: Рецензенти

en: Select Reviewer(s):
sr_RS: Означи Рецензента(е):

en: Tip: Click on ID, Name, or Reviews on the line below to re-sort this list (page will reload)
sr_RS: Напомена: Кликните на ИД, Име, или Рецензије на линији испод за пресортирање ове листе (страна ће се поново учитати)

en: Option(s):
sr_RS: Опција(е):

en: Notify Reviewer(s)
sr_RS: Обавијести Рецензента(е)

en: check box to notify reviewer(s) that new assignments have been made
sr_RS: поље за потврду да обавијести рецензента(е) да су нове задаци додијељени

note: T: [:OC_confName:] is the event name
en: Review(s) for the [:OC_confName:] submission below have been completed:
    
    [:title:]
sr_RS: Завршени су pецензензија за следеће пријаву на [:OC_confName:]:
    
    [:title:]

en: Review(s) Completed
sr_RS: Рецензензија завршена

en: Unassign Reviews
sr_RS: Отказивање додељивања Рецензије

en: Unable to retrieve information
sr_RS: Није могуће прослиједити информацију

en: Committee Member
sr_RS: Члан одбора

en: No reviews found
sr_RS: Нема рецензија

en: Bidding is not open
sr_RS: Понуде нису отворене

en: Invalid submission or bid
sr_RS: Неправилна пријава или понуда

en: Bid saved
sr_RS: Понуде сачуване

en: Unable to save bid
sr_RS: Није могуће сачувати понуду

en: We were unable to automatically save your bid. This may have been due to your session timing out. Try opening up a new browser window, and signing in once again. Then revisit this window and click the Save Bid button below.
sr_RS: Нисмо били у могућности да аутоматски сачувамо ваш понуду. Можда због тога сто Вам је истекла сесија. Покушајте отворити нови прозор и поново се пријавити. Поново отворите ову страницу и кликните на дугме испод Сачувај Понуду.

en: We were unable to automatically save your bid (reason: %1$s).<br />Please use the Save Bids button below.
sr_RS: Нисмо били у могућности да аутоматски сачувамо ваш понуду (разлог: %1$s).<br />Молимо Вас да користите дугме испод Сачувај Понуде.

note: T: Bidding = reviewer bidding of submission for review
en: Bidding
sr_RS: Понуде

en: Bids saved
sr_RS: Понуде сачуване

en: <strong>Instructions:</strong> Select your bids from the pop-up menus in the Bid column, then click the <em>Save Bids</em> button at bottom.
sr_RS: <strong>Инструкције:</strong> Селектујте вашу понуду са падајућег менија у колони понуда, затим кликните на дугме на дну <em>Сачувај Понуде</em> .

en: Legend:
sr_RS: Легенда:

en: All
sr_RS: Све

en: Filter
sr_RS: филтрирати

en: Bid
sr_RS: Понуда

en: view abstract
sr_RS: прегледај Сажетак

en: Save Bids
sr_RS: Сачувај Понуде

en: Bid on Submissions
sr_RS: Понуда за пријаве

note: T: Bid options
en: In Conflict
sr_RS: У Сукобу

en: Low / No Expertise
sr_RS: Низак / Нема Стручност

en: Medium / Topic Knowledge
sr_RS: Средњи / Тематско Знање

en: High / Very Interested
sr_RS: Висок / Веома интересантан

note: T: %1$d-%2$d = range of letters allowed (e.g., 5-50)
en: %1$d-%2$d characters: letters, numbers, @, period (.), hyphen (-)
sr_RS: %1$d-%2$d слова, бројева, тачка (.), цртица (-), или @

en: %d or more characters (any)
sr_RS: %d+ карактера

en: Email me a copy of this review
sr_RS: Пошаљи ми копију ове рецензије е-поштом

en: Useful for your own record or in case there is some kind of error during updating.
sr_RS: Корисно за вашу евиденцију, или у случају да постоји нека врста грешке током ажурирања.

en: Note that if your session times out, you will not receive an email; instead you should log back in right away to recover the review.
sr_RS: Имајте на уму да ако ваша сесија истекне, нећете примити е-поруку, него ћете морати поново да се пријавите и поправите рецензију.

en: I have completed the review
sr_RS: Завршена рецензија

en: Check this box when you have finished the review for this submission.  This is used only to track how many outstanding reviews there are.  You will still be able to edit this review after checking this box, until the review deadline date.
sr_RS: Провјерите ово поље када сте завршили рецензију за ову пријаву. Ово је корисно због праћења квалитета рецензија и критике. И даље ћете,  послије, моћи да измените ову резензију, селектујући ово поље, до истека рока за рецензије.

en: Discussion
sr_RS: Дискусија

en: Discussions are closed
sr_RS: Дискусије су затворене

en: You do not have permission to access the discussion
sr_RS: Немате дозволу за приступ дискусијама

en: On
sr_RS: Укључен

en: Off
sr_RS: Искључен

en: Advocate
sr_RS: Заступник

en: Notification:
sr_RS: Обавештење:

en: sort by score
sr_RS: сортирај по резултату

en: reverse sort order
sr_RS: орбнути ред сортирања

en: click to reverse sort order
sr_RS: кликни за орбнути ред сортирања

en: sort by last posting time
sr_RS: сортирај по времену поруке

en: Last Post
sr_RS: Последња порука

en: sort by Submission ID
sr_RS: сортирај по ИД Пријаве

en: Posts
sr_RS: Поруке

en: Go to first new post
sr_RS: Иди на први нови пост

en: Review must be completed prior to accessing discussion
sr_RS: Преглед мора да буде завршена прије за приступања дискусији

note: T: %1$s = UTC offset (e.g., -0400); %2$s = time
en: All times are UTC %1$s.  The time now is %2$s
sr_RS: Сва времена су у UTC %1$s. Сада је %2$s

en: Discussion Threads
sr_RS: Дискусионе теме

en: Discussion Options
sr_RS: Опције Дискусија

en: Options saved
sr_RS: Опције сачуване

en: Email Notification:
sr_RS: Обавјештење Ел. поштом:

en: Receive email notification whenever a post is made for a submission you are assigned to
sr_RS: Прими обавјести ел. поштом кад год пост је направљен за пријаву која вам је додјељена да

en: Save Options
sr_RS: Сачувај Опције

en: Post Comment
sr_RS: Постави Коментар

en: Comment needs to include some text
sr_RS: Коментар мора да садржи нешто текста

en: Discussion Post Notification
sr_RS: Обавјештење о поруци за дискусију

en: A new post has been made in the discussion of submission:
sr_RS: Нови пост је направљен у дискусији пријаве:

en: If you are already signed into OpenConf, you may view and reply to the post at:
sr_RS: Ако сте већ пријављени на Конфренцијски систем, можете да видите и одговарате на поруке на:

en: Note that if the above web address is broken across multiple lines, you will need to copy/paste into one line.
sr_RS: Имајте на уму да ако изнад веб адреса је растављена на више линија, биће потребно да са copy/pastе пребаците у један ред.

en: The post follows below.
sr_RS: Пост слиједи у наставку.

note: T: %s = Chair
en: Chair
sr_RS: Организатор

en: All Threads
sr_RS: Све теме

en: Submission ID %d Discussion
sr_RS: Дискусија за ИД Пријаве %d

en: Preview Post
sr_RS: Преглед коментара

en: Preview Comment
sr_RS: Прегледај Коментар

note: T: %d = review/program committee member ID
en: Member ID %d
sr_RS: ИД Члана %d

en: No comments have been posted yet.
sr_RS: До сада нема посланих коментара.

en: Add a Comment
sr_RS: Додај коментар

en: Invalid thread ID
sr_RS: Неважећи ИД пријаве

en: Discussions are currently closed
sr_RS: Дискусије су затворене

en: Please complete your review first
sr_RS: Молимо Вас да прво завршите прегледање

en: Unable to retrieve upload file types
sr_RS: Није могуће слање типова датотека

en: IEEE eCopyright
sr_RS: IEEE Ауторска права

en: Please go back and check that the correct submission ID and password were entered.
sr_RS: Вратите се корак уназад и провјерите исправност ИД Пријаве и лозинке коју сте унијели.

note: T: Do not translate "Copyright Submission"
en: When you click on the <em>Copyright Submission</em> button below, you will be redirected to an IEEE server to process your copyright submission.
sr_RS: Када кликнете на  дугме испод<em>Подношење Ауторских права</em>, бићете преусмерени на IEEE сервер за обраду ваших поднесених ауторских права.

en: Sign In
sr_RS: Приступи

en: Submit Copyright
sr_RS: Пошаљи Ауторска права

en: Unable to retrieve upload file type
sr_RS: Није могуће слање типа датотеке

en: Upload Type
sr_RS: Тип датотеке за слање

en: Go
sr_RS: Крени

en: File type
sr_RS: Тип Датотеке

en: Invalid file type selected
sr_RS: Селектован је пограшан тип датотеке

note: T: File Type (not format) T: Type = Submission Type (e.g., paper, poster)
en: Type
sr_RS: Тип

en: There are no files available for viewing
sr_RS: Нема датотека за преглед

en: Reviewers are not permitted access to this file type
sr_RS: Рецензентима није дозвољен приступ овом типу датотеке

en: Unable to retrieve file type
sr_RS: Није могуће слање типа датотеке

en: File type access is not available
sr_RS: Није доступан приступ типу датотеке

en: File is not available
sr_RS: Датотека није доступна

note: T: %s = submission ID (number)
en: Submission ID %s file upload.
sr_RS: Датотека за ИД Пријаве %s је постављена.

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Submission ID [:sid:] file upload
sr_RS: Датотека за ИД Пријаве [:sid:] је постављена

en: The file failed to load
sr_RS: Грешка при учитавању датотеке

en: The file failed to load properly
sr_RS: Грешка при учитавању датотеке

en: Return to form
sr_RS: Вратите се на образац

en: Total upload limit for this form is %s.
sr_RS: Укупан лимит отпремања за овај образац је %s.

en: Upload Files
sr_RS: Пошаљи датотеку

en: Billing Address
sr_RS: Адреса за наплату

en: Card Number
sr_RS: Број картице

en: 3 digit code on back of credit card, or 4 digit on front for AmEx
sr_RS: 3 цифре кода на полеђини кредитне картице, или 4 цифре на предњој за Америцан Екпресс

en: Card Code (CVV)
sr_RS: Сигурносни код

en: Card Expiration
sr_RS: Картица истека

en: Total
sr_RS: Укупан

en: Make Payment
sr_RS: Маке плаћања

en: Credit Card
sr_RS: Кредитна картица

note: T: Check = bank check (used for payment)
en: Check
sr_RS: Провера банка

note: T: Bank Transfer = wire transfer (used for payment)
en: Bank Transfer
sr_RS: Вире Трансфер

en: Copyright&copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>
sr_RS: Copyright &copy;%1$s-%2$s <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>

en: View Proceedings
sr_RS: Погледајте поступак

en: Proceedings
sr_RS: У поступку

en: Unable to retrieve submissions
sr_RS: Није могуће преузети пријаву

en: Nothing found
sr_RS: ništa није нађено

en: Proceedings are not available
sr_RS: Поступак није доступан

en: Please select proceedings to view:
sr_RS: Молимо Вас да одаберете поступак за преглед:

en: Submission Summary
sr_RS: Пријава сумарни преглед

en: Submission summary is not available
sr_RS: Сумарни преглед пријаве није могућ

en: Invalid proceedings selection
sr_RS: Неправилно означавање поступка

en: Invalid submission ID
sr_RS: Неправилан ИД пријаве

en: Submission is not available
sr_RS: Пријављивање није могуће

en: File viewing is not available
sr_RS: Прегледање датотеке није могуће

note: T: PDF refers to the Adobe PDF format, and is a link for download the program as a PDF file if available
en: PDF
sr_RS: ПДФ

note: T: Online event program
en: Program
sr_RS: Програм

note: T: Session moderators and paper discussants
en: Session Chairs and Discussants
sr_RS: Модератори и Дискутанти

note: T: Session Moderators
en: Session Chairs
sr_RS: Модератори

note: T: Paper Discussants
en: Discussants
sr_RS: Дискутанти

en: Program Preview
sr_RS: Преглед Програма

en: Enter keycode below and click the <em>Preview</em> button to preview the program.  Access to some program features may be limited.
sr_RS: Унесите шифру испод и кликните на <em>Преглед</em> дугме да бисте прегледали програма. Приступ неким функцијама конференцијског програма може бити ограничен.

en: Keycode
sr_RS: Шифра

en: Preview
sr_RS: Прегледај

en: No program sessions were selected.
sr_RS: Нема обиљежених прогграмских сесија.

en: The program is not ready yet
sr_RS: Програм је још није спреман

note: T: %s = conference short name
en: My %s Program
sr_RS: Мој %s Програм

en: add to calendar
sr_RS: додај у календар

en: Unable to retrieve session presentation authors
sr_RS: Није могуће преузети презентацију са сесије ауторима

en: Unable to retrieve session presentations
sr_RS: Није могуће преузети презентацију са сесије

en: Session Info
sr_RS: Информације о сејији

en: Program is not available
sr_RS: Програм није доступан

en: Full Program
sr_RS: Комплетан Програм

en: Session is not available
sr_RS: Сесија није омогућена

en: Time Zone
sr_RS: Временска зона

note: T: Set = button to Set desired language if JavaScript is disabled
en: Set
sr_RS: Подеси

en: If you would like to create a personalized program, check the boxes next to the sessions you would like to attend, then click the Create My Program button at the bottom of the page.  You may then save or print your personalized program through your browser.
sr_RS: Уколико желите да направите персонализоване програм, потврдите поља поред сесија на које би желели да присуствујете, а затим кликните на дугме Креирај Мој Програм на дну странице. Затим можете да сачувате или одштампате свој персонализовани програм преко вашег претраживача.

en: Session Chair
sr_RS: Модератор

note: T: Create My Program is a button used to create a personalized conference program
en: Create My Program
sr_RS: Креирај програм

en: At-a-Glance Program
sr_RS: Преглед Програма

en: Have a keycode?
sr_RS: Су шифровани?

en: This submission may not be viewed
sr_RS: Ову пријаву није могуће прегледати

en: Email everyone in the above session
sr_RS: Пошаљите е-пошту свима у горњој сесији

en: No assignments found
sr_RS: Но задаци фоунд

en: Your profile has been updated.
sr_RS: Ваш кориснички профил је промјењен.

en: Other
sr_RS: други

en: Invalid credentials
sr_RS: Неважећи акредитиве

en: Your consent is required and is subject to our Privacy Policy linked above.
sr_RS: Ваша сагласност је потребна и подлеже нашој Политици приватности.

en: A request has been received to reset the password for an account with %s.  Please follow the link below to set a new password.  If you did not make this request, you may ignore this message.
sr_RS: Захтев је примљен да бисте поништили лозинку за налог са %s. Молимо да пратите хипервезе испод да бисте поставили нову лозинку. Ако нисте поднели овај захтев, можете игнорисати ову поруку.

en: A message has been sent to your email address with a link to reset the password.
sr_RS: Порука је послата на Вашу емаил адресу са линком за ресетовање лозинке.

en: Account Type
sr_RS: Тип налог

en: If you do not have a password, enter your email address and click the "Reset Password" button
sr_RS: Ако немате лозинку, унесите Вашу емаил адресу и кликните на "Промјена Лозинке" дугме

en: View Assignments
sr_RS: Виев Задаци

en: Invalid program request
sr_RS: Неисправан захтјев за програм

en: Reviewer Comments
sr_RS: Коментари Рецензента

en: There are no reviewer comments as of yet
sr_RS: Још нема коментара рецензента

en: Author Rebuttal
sr_RS: Критике Аутора

en: Submit Rebuttal
sr_RS: Критике Пријаве

en: A rebuttal entry has already been submitted
sr_RS: Упис критика је већ поднесен

en: Your rebuttal has been recorded.
sr_RS: Ваше критике су већ ажуриране.

en: The author has made the following rebuttal to the reviews:
sr_RS: Аутор је направио следеће одговоре на критике рецензента:

en: We could not record your rebuttal.  It is displayed above so you may copy it and try again
sr_RS: Није могуће сачувати ваше критике. Приказане су испод тако да их можете копирати и покушати поново

en: Your rebuttal appears to be blank
sr_RS: Ваша критика је непопуњена

en: Request invalid
sr_RS: Неважећи захтјев

en: See Reviewer Comments
sr_RS: Прегледај коментаре рецензента

en: No author rebuttal
sr_RS: Нема критика аутора

en: All Rebuttals
sr_RS: Све Критике

en: Rebuttals
sr_RS: Критике

en: You are not assigned to this submission
sr_RS: Није вам дојијељена ова пријава

en: Your follow-up input is blank.
sr_RS: Пратећи унос је празан.

en: You may only submit a follow-up comment once.
sr_RS: Можете само једном поднијети пратећи коментар.

en: Your follow-up has been recorded.
sr_RS: Ваш follow-up је сачуван.

en: A reviewer has made this follow-up comment to the author's rebuttal:
sr_RS: Рецензент је направио овај пратећи коментар на реплику аутора:

en: Rebuttal not found
sr_RS: Критика није пронађена

en: Your Follow-up:
sr_RS: Ваш Follow-up:

en: Submit Follow-up
sr_RS: Пошаљи Follow-up

en: View Reviewer Comments
sr_RS: Преглед коментара Рецензента

en: Rebuttal Update
sr_RS: Ажурирање критике

en: No rebuttal made
sr_RS: Нема достављених критика

en: No reviewers have provided follow up comments
sr_RS: Нема рецензената који су обезбиједили follow up коментар

en: Reviewer Follow-up:
sr_RS: Рецензентr Follow-up:

en: Responses
sr_RS: Одговори

en: Rebuttal
sr_RS: Критике

en: view and respond to rebuttal
sr_RS: преглед и одговор на критику

en: View Review Files
sr_RS: Погледај прегледане датотеке

en: Reviewer ID is invalid.
sr_RS: ИД Рецензента није исправан.

en: Unable to process request
sr_RS: Није могуће обрадити захтјев

en: Session expired.  Please <a href="%s">sign in</a> again.
sr_RS: Сесија је истекла.  Молимо Вас да се <a href="%s">пријавите</a> поново.

en: Unable to setup session to view review files
sr_RS: Није могуће подесити сесију да би видјели прегледане датотеке

en: Unable to retrieve review files
sr_RS: Није могуће преузимање прегледних датотека

en: There are no review files available for viewing
sr_RS: Нема прегледаних датотека за преглед

en: Select review file
sr_RS: Означи прегледану датотеку

en: You will have one hour from the time you sign in to retrieve review files.  After one hour, you will need to sign in again.
sr_RS: Имаћете један сат од тренутка када се пријавите да бисте преузели датотеке за преглед. После једног сата, мораћете да се пријавите поново.

en: Review File
sr_RS: Рецензирана Датотека

en: Upload Review Files
sr_RS: Пошаљи резензирану датотеку

en: Upload Review File
sr_RS: Пошаљи рецензирану датотеку

en: Reviewer file upload is closed
sr_RS: Слање рецензираних датотека је затворено

en: You do not have any submissions assigned
sr_RS: Немате додијељене пријаве

en: Unable to store file
sr_RS: Није могуће сачувати датотеку

en: Unable to update format.  Try again or notify Chair.
sr_RS: Није могуће промијенити формат. Покушајте поново или обавијестите Организатора.

en: Submissions assigned for review:
sr_RS: Пријаве за рецензију:

en: Upload a submission review file
sr_RS: Слање датотеке рецензиране пријаве

en: Re-uploading a review file for a submission will replace the existing file.
sr_RS: Поновно слање датотеке рецензије за пријаву ће замијенити постојећу датотеку.

en: Shepherd Comments
sr_RS: Пастир коментарише

en: Shepherding is closed
sr_RS: Функција пастира је затворена

en: View Shepherd Comments
sr_RS: Погледај пастирске коментаре

en: Note: Session times out after %d minutes of inactivity
sr_RS: Напомена: Сесија се прекида након %d минута неактивности

en: Shepherd
sr_RS: Пастир

note: T: %1$s = UTC offset (e.g., -0400); %2$s = time
en: All times are UTC %1$s. This web page was last loaded at %2$s.
sr_RS: Сва времена су у UTC %1$s. Ова веб страница је последњи пут учитана у %2$s.

en: Submissions
sr_RS: Пријаве

en: Unable to update format.  Try again or contact us.
sr_RS: Није могуће промијенити формат. Покушајте поново или нас контактирајте.

en: New Post
sr_RS: Нови коментар

en: A new post has been made to the discussion of submission:
    				
    [:sid:]. [:title:]
    
    - - - - - - -
    
    [:commentorfile:]
    
    - - - - - - -
    
    [:url:]
sr_RS: У расправи о поднеску дат је нови коментар:
    				
    [:sid:]. [:title:]
    
    - - - - - - -
    
    [:commentorfile:]
    
    - - - - - - -
    
    [:url:]

en: Shepherd %d
sr_RS: Пастир %d

en: Session timed out
sr_RS: Истекло је време сесије

en: Please check over your entries, making sure everything is filled out.  When ready, click on the Initiate Submission button below once.
sr_RS: Проверите ваше уносе, уверивши се да су сва поља попуњена. Када завршите, кликните једном на дугме испод Започни пријаву.

en: Initiate Submission
sr_RS: Започни пријаву

en: Transaction Failed
sr_RS: Трансакција није успела

en: Your payment was successful, however we were unable to issue a submission ID
sr_RS: Ваша уплата је била успешна, али нисмо у могућности да издамо ИД пријаве

en: Redirecting... Click <a href="%s">here</a> if page does not update automatically in 10 seconds.
sr_RS: Преусмеравање... Кликните на <a href="%s">овде</a> ако се страница не ажурира аутоматски за 10 секунди.

en: Your payment could not be verified.  Please contact us for further assistance.
sr_RS: Није могуће проверити вашу уплату. Контактирајте нас за даљу помоћ.

en: The transaction failed for the following reason(s):
sr_RS: Трансакција није успела из следећег разлога:

en: Submission Fee
sr_RS: Накнада за пријаву

en: Payment Type
sr_RS: Плаћање Тип

en: Submission Information
sr_RS: Информација о пријави

en: Payment Information
sr_RS: Плаћање информације

en: Language
sr_RS: Језик

en: Please check back
sr_RS: Молимо да провјерите поново

en: Review and Program Committees
sr_RS: Рецензент и Програмски одбор

en: Sign Up
sr_RS: Пријави

en: Enter
sr_RS: унети

en: Committee sign-in is closed
sr_RS: Пријавлјивање у Програмски одбор је затворено

en: This website uses cookies to provide essential services only.
sr_RS: Ова веб локација користи колачиће само за пружање потребних услуга.

en: Recommendation
sr_RS: Препорука

en: Committee Comments
sr_RS: Коментари Одбора

en: Reasons must be included for all submissions, because they help us determine what to do when reviewers disagree with each other.
sr_RS: Разлози морају бити укључени за све пријаве, јер нам помажу одредити шта да радимо када се рецензенти не слажу једни са другима.

en: You are not listed as being on the program committee
sr_RS: Нисте наведени у програмском одбору

en: Submit Recommendation
sr_RS: Пошаљи Препоруку

en: Email Reviewers
sr_RS: Рецензентима е-поште

en: This submission failed our security check, possibly due to you have signed in again, or a third-party having redirected you here.  Below is the information provided.  If you were attempting to submit a review, print this information out or copy/paste it to a new document so it can be re-entered; then <a href="%s">try again</a>.  If the problem persists, please contact the Chair.
sr_RS: Ово није прошло наше безбједносне провјере, вероватно због тога што сте поново пријављени, или сте са треће стране преусмерени овдје. Испод су ваше информације. Ако сте покушавали да поднесете рецензију, могуће је штампање ове информације или са Copy/Paste снимити на нови документ тако да је можете поново унијети; а затим <a href="%s">покушајте поново</a>. Ако проблем и даље постоји, обратите се Организатору.

en: Recommendation has been submitted.
sr_RS: Препорука је поднесена.

en: Return to Recommendation
sr_RS: Повратак на Препорука

en: An account for the email address entered already exists.  Would you like to <a href="%1$s">Sign In</a> or <a href="%2$s">Recover Username</a>?
sr_RS: Већ постоји налог са овом одресом е-поште. Да ли желите <a href="%1$s">Приступити</a> or <a href="%2$s">Поправити корисничко име</a>?

note: T: $1$d and $2$d = range of characters permitted (e.g., 5 and 50)
en: Username must be between %1$d and %2$d characters: letters, numbers, period, hyphen, @
sr_RS: Корисничко име мора бити између %1$d и %2$dкарактера: слова, бројева, тачка, цртица, @

en: Username is already taken; select a different username (or <a href="%s">Sign In</a> if you already registered)
sr_RS: Ово Корисничко име је већ неко други користи; изаберите друго корисничко име (или <a href="%s"> Пријавите се </a> ако сте већ регистровани)

note: T: %d = number of characters
en: Password must be at least %d characters
sr_RS: Лозинка мора бити минимално %d карактера

en: Personal Info
sr_RS: Личне информације

en: To help match submissions to reviewers, please select the area(s) most applicable to your submission
sr_RS: Да бисте помогли да се пријаве подударају за рецензенте, изаберите област(и) која се највише односи на вашу пријаву

en: Comments to Chair
sr_RS: Коментари за организатора

en: Username
sr_RS: Корисничко име

en: Account
sr_RS: Налог

en: Download
sr_RS: Довнлоад

en: Email Username
sr_RS: Пошаљи ел. поштом Корисничко име

note: T: %s = conference short name (e.g., CONF2012)
en: Your username for accessing the %s OpenConf system is:
sr_RS: Ваше корисничко име за приступ %s конференцијском систему је:

en: Username Recovery
sr_RS: Промјена Корисничког имена

en: We have emailed your username.  Once you receive it, you may <a href="%s">sign in here</a>.
sr_RS: Послали смо Вам корисничко име е-поштом. Када га примите, можете <a href="%s">Приступити овдје</a>.

en: Please enter the email you registered with below
sr_RS: Молимо унесите своју адресу е-поште раније регистровану

en: View Submissions
sr_RS: Прегледај пријаве

en: Settings prohibit viewing additional submission information
sr_RS: Подешавања забране прегледа додатних информација о пријави

en: No submissions have been made yet.
sr_RS: Још увијек нема пристиглих пријава.

en: Note: <b>bold</b> submission titles indicate ones assigned to you
sr_RS: Напомена: Подебљани наслови пријава указују оне који су вам додјељени

en: view
sr_RS: преглед

en: There are no submissions available for you to view.
sr_RS: Још увијек нема пристиглих пријава за преглед.

en: File Retrieval
sr_RS: Преузимање датотеке

note: T: %s = filename (e.g., 1.pdf)
en: Invalid submission file: %s
sr_RS: Неправилна датотека пријаве: %s

en: You appear to have a conflict with this submission
sr_RS: Изгледа да је направљен конфликт са овом пријавом

en: You do not have permission to retrieve this submission
sr_RS: Неморате имати дозволу за преузимање ове пријаве

en: Your session timed out prior to your submission being completed.  Would you like to submit it now?
sr_RS: Ваша сесија истекла прије него је пријава завршена. Да ли је желите сада послати?

en: Submit
sr_RS: Сачувај

en: Email does not match username.
sr_RS: Е-маил не одговара корисничком имену.

en: You may change this password at any time by signing in to the OpenConf system and updating your profile.
sr_RS: Увијек можете промијенити ову лозинку приступом на конференцијски систем и уређењем вашег корисничког профила.

en: We have emailed you a new password.  Once you receive it, please <a href="%s">sign in</a> and change it.
sr_RS: Послали смо вам нову лозинку е-поштом.  Када је примите, молимо вас идите на <a href="%s">Приступи</a> и промијените је.

en: We have reset your password, but have been unable to email it to you.  Please contact the administrator.
sr_RS: Промијенили смо вашу лозинку, али не можемо Вам послати е-пошту. Молимо контактирајте администратора.

en: Please enter your username and the email you registered with below
sr_RS: Молимо унесите ваше корисничко име и адресу е-поште коју сте раније регистровали

en: forgot username?
sr_RS: Заборавили сте корисничко име?

en: Reject: Content inappropriate to the conference or has little merit
sr_RS: Одбацити: Садржај неприкладан конференцији или има врло малу вриједност

en: Probable Reject: Basic flaws in content or presentation or very poorly written
sr_RS: Вјероватно Одбацити: Основни недостаци у садржају или презентацији или веома лоше написано

en: Marginal Tend to Reject: Not as badly flawed; major effort necessary to make acceptable but content well-covered in literature already
sr_RS: Са тенденцијом за Одбацивање: Није толико лоше као погрешна; велики напор би био неопходан за  прихватањев, али садржај је већ добро покривен у литератури

en: Marginal Tend to Accept: Content has merit, but accuracy, clarity, completeness, and/or writing should and could be improved in time
sr_RS: Са тенденцијом за Прихватање: садржај заслужује, али тачност, јасноћа, потпуност и / или писање треба и може да буде побољшана

en: Clear Accept: Content, presentation, and writing meet professional norms; improvements may be advisable but acceptable as is
sr_RS: Безусловно Прихвати: садржај, презентација и писање су у духу професионалних норми; побољшања може бити препоручљиво, али прихватљиво, као што је

en: Must Accept: Candidate for outstanding submission. Suggested improvements still appropriate
sr_RS: Морају да прихвате: Кандидат са изузетаном пријавом. Предложена побољшања су и даље могућа

en: Submission Categorization
sr_RS: Категоризација Пријаве

en: Category
sr_RS: Категорија

en: Highly theoretical
sr_RS: Високо теоријског

en: Tends towards theoretical
sr_RS: Више теоријски

en: Balanced theory and practice
sr_RS: Уравнотежено теоријски и практично

en: Tends toward practical
sr_RS: Више практично

en: Highly practical
sr_RS: Веома практично

en: Overall Value Added to the Field
sr_RS: Све у свему на додату вредност на том пољу

en: Value
sr_RS: Вриједност

en: Check as many as appropriate
sr_RS: Проверите колико је то примјерено

en: New information
sr_RS: Нове информације

en: Valuable confirmation of present knowledge
sr_RS: Вредан потврда садашњег знања

en: Clarity to present understanding
sr_RS: Јасно да садашње разумевање

en: New perspective, issue, or problem definition
sr_RS: Нове перспективе, питање, или проблем дефиниција

en: Not much
sr_RS: Не много

en: Reviewer Familiarity with Subject Matter
sr_RS: Рецензент Познавање Предмета

en: Familiarity
sr_RS: Фамилијарност

en: Relates to the confidence you have in your review
sr_RS: Односи се на поверење имате у своју рецензију

en: Low
sr_RS: Низак

en: Moderate
sr_RS: Средњи

en: High
sr_RS: Висок

en: Is this submission a candidate for the best submission award
sr_RS: Да ли је ова пријава кандидат за награду за најбољу поднесену пријаву

en: Best Sub.
sr_RS: Најбоља Приј.

en: Unsure
sr_RS: Несигуран

en: Is the submission length appropriate
sr_RS: Да ли је пријава одговарајуће дужине

en: Length
sr_RS: Дужина

en: If from reading the submission you know who the author is, how different is this from earlier submissions on the same topic by the same author? That is, is it the same as or a slight modification of other submissions, with little or no new information
sr_RS: Ако од читања пријаве знате ко је аутор, колико се то разликује  од ранијих навода на исту тему од истог аутора? Да ли је то исто, или уз мање модификације слично, као друге пријаве, са мало или без нових информација

en: Prior Work Diff.
sr_RS: Разлика у односу на претходни рад

en: We use these suggestions in assigning submissions to sessions for the conference, but not in determining whether the submission is accepted)
sr_RS: Ми користимо ове предлоге за прихватање пријава за сесије конференције, али не и у одређивању да ли се пријава прихвата)

en: Totally or largely different from other submissions
sr_RS: Потпуно или у великој мјерисе  разликује од осталих пријава

en: Moderately different from other submissions
sr_RS: Умјерено се разликује од осталих пријава

en: Totally or largely identical to other submissions
sr_RS: Потпуно или у великој мери су идентичне са другим пријавама

en: Don't know
sr_RS: Не знам

en: Which of the following session(s) would be the most appropriate for this submission
sr_RS: Који од следећих сесија би био најприкладнији за ову пријаву

en: Session(s)
sr_RS: Сесија(е)

en: Comments for the Authors
sr_RS: Коментари за Ауторе

en: Author Comments
sr_RS: Коментари Аутора

en: Constructive comments to the author(s) would be appreciated.
sr_RS: Конструктивни коментаре за аутора(е) ће бити веома корисни.

en: Comments for the Program Committee (authors will not see these comments)
sr_RS: Коментари за Програмски одбор (аутори неће видјети ове коментаре)

en: PC Comments
sr_RS: Коментари ПО

en: Review
sr_RS: Рецензија

note: T: [:sid:] is the numeric submission ID
en: Review of submission [:sid:]
sr_RS: Рецензија пријаве [:sid:]

note: T: [:OC_confName:] is the event name; [:sid:] is the numeric submission ID
en: Following is a copy of your review for submission number [:sid:] submitted to [:OC_confName:].  Note that you will receive this email even if an error occurred during submission.
    
    [:fields:]
sr_RS: Ово је копија ваше рецензије за пријаву број  [:sid:] поднесену за [:OC_confName:]. Имајте на уму да ћете добити ову поруку, чак и ако је дошло до грешке приликом пријаве.
    
    [:fields:]

en: We were unable to send copy of the review via email
sr_RS: Нисмо били у могућности да пошаљемо копију рецензије прутем е-поште

en: Your review has not been saved.
sr_RS: Ваша рецензија није сачувана.

en: Unable to add sessions
sr_RS: Није могуће додати сесију

en: Review has been submitted.
sr_RS: Рецензија је већ поднесена.

en: However as not all required questions were answered, the review was not marked as completed.
sr_RS: Међутим, као није одговорено на сва питања, рецензија није означена као завршена.

en: Return to Review
sr_RS: Повратак на Рецензију

note: T: Member = Committee Member -- see "Member Home" string
en: Return to Member home page
sr_RS: Повратак на главну страницу одбора

en: TIP: Use a local text editor to write your review, and then select/copy the information below.  This way, in case of a network outage, you won't lose the review.
sr_RS: Савјет: Користите локалне текст едиторе да напишете рецензије, а затим select/copy те информације. На овај начин, у случају прекида на мрежи или неког другог проблема, нећете изгубити рецензију.

en: Note that if your session times out, you may not receive an email; you should log back in right away to recover the review.
sr_RS: Имајте на уму да ако ваша сесија истекне, нећете примити е-поруку, него ћете морати поново да се пријавите и поправите рецензију.

en: Submit Review
sr_RS: Сачувај рецензију

en: Sample Review Form - Fill in and submit review by clicking the submission title on main reviewer page
sr_RS: Примјер обрасца за рецензије - попунити и послати рецензију кликом на наслов пријаве на главној страници за рецензенте

en: Should your session timeout while filling out this review, log back in right away as we may be able to recover your review.
sr_RS: Уколико је ваша сесија истекла, у току попуњавања овог обрасца, поново се пријавите одмах како би пронашли начин да поправите рецензију.

en: Sample Review
sr_RS: Примјер рецензије

note: T: Use care with href - "mailto" and "subject" should not be translated
en: Either the submission does not exist, or you have not been assigned it for review.  If this is in error, please contact the <a href="mailto:%s?subject=Review error">Chair</a>.
sr_RS: Илипријава не постоји, или нисте били додељени на рецензију. Ако је ово грешка, контактирајте <a href="mailto:%s?subject=Review error">Организатора</a>.

en: Submissions to Review:
sr_RS: Пријаве за рецензију:

en: You do not have any submissions to review.
sr_RS: Још увијек немате ниједну пријаву за рецензију.

en: A <a href="%s" target="_blank">blank review form</a> (that opens in a separate window) is available for you to print out if you prefer writing it out before typing it in.
sr_RS: <a href="%s" target="_blank">Празан образац за рецензију</a> (који се отвара у посебном прозору) доступан је за штампање, ако га желите ручно испуните прије него га попуните електронски.

en: Review completed
sr_RS: Рецензензија завршена

en: Review not yet completed
sr_RS: Рецензија још увијек није завршена

en: Title - click for review form
sr_RS: Наслов - кликни за образац рецензије

en: review form for submission ID %d
sr_RS: образац рецензије за ИД пријаве %d

en: Delete Review Assignments
sr_RS: Обриши коментар задаци

en: Delete review data and unassign review(s)?
sr_RS: Обриши преглед података и Отказивање додељивања критике?

en: Submissions to Advocate:
sr_RS: Пријаве за Заступника:

en: You do not have any submissions to advocate.
sr_RS: Не морате имати све пријаве за заступање.

note: T: Recom. = Recommendation (e.g., Accept, Reject) [abbreviate if possible]; Score = Average reviews score
en: Recom.
sr_RS: Препорука

en: Title - click for recommendation form
sr_RS: Наслов - Кликни за образац препоруке

en: see reviews and make recommendation for submission ID %d
sr_RS: прегледај рецензије и направи препоруке за ИД Пријаве %d

en: Submission ID %d was not found
sr_RS: ИД Пријаве %d није пронађен

en: You do not have permission to see the reviews for this submission
sr_RS: Не морате имати дозволу за преглед рецензија за ову пријаву

en: Submission ID %s
sr_RS: ИД Пријаве %s

note: T: Use care with href - "mailto" and "subject" should not be translated
en: Username and/or password not valid.  Please try again.  If you continue to have a problem signing in, please <a href="../author/contact.php">contact the Chair</a>.
sr_RS: Корисничко име и лозинка нису исправни.  Молимо Вас покушајте поново.  Ако не ријешите проблем приступа, контактирајте <a href="../author/contact.php">Организатора</a>.

note: T: Use care with href - "mailto" and "subject" should not be translated
en: Incorrect username or password.  Please try again.  If you continue to have a problem signing in, please contact the <a href="mailto:%s?subject=sign-in problem">Chair</a>.
sr_RS: Неправилно корисничко име и лозинка. Молимо Вас покушајте поново.  Ако не ријешите проблем са пријавом, контактирајте <a href="mailto:%s?subject=sign-in problem">Организатора</a>.

en: Incorrect username or password.  Please try again below or <a href="%s">click here to reset your password</a>.
sr_RS: Неисправно корисничко име лозинка. Моломо Вас да покушате поново или кликом на <a href="%s">промијените лозинку</a>.

en: If you click the "<em>forgot</em>" links, we will be glad to help you out.
sr_RS: Ако кликнете на линк "<em>Заборавио</em>" , биће нам драго да вам помогнемо.

en: Your session has timed out or you did not sign in properly.  Please sign in again.
sr_RS: Ваша сесија је истекла или се нисте правилно пријавили. Молим вас да се поново пријавите.

en: It appears you were filling out a review form -- by signing back in right now with the same username, you will have the option to save the review.
sr_RS: Изгледа да попуњавате образац за ревизију &#8211;  поновним пријављивањем у овом тренутку са истим корисничким именом, имаћете опцију да сачувате ревизију.

en: Committee Signup
sr_RS: Пријављени у одбор

en: You already appear to be signed into a committee account.  Please <a href="%s">sign out</a> first before trying to create a new account.
sr_RS: Већ сте приступили одбору. Молим вас <a href="%s">одјавите се</a> прије него што покушате направити нови налог.

en: Program Committee Signup
sr_RS: Пријава у Програмски одбор

en: Committee sign-up is closed
sr_RS: Пријављивање у одбор је затворено

en: Program Committee
sr_RS: Програмски одбор

en: Reviewer Committee Signup
sr_RS: Пријава у Одбор за рецензију

en: Review Committee
sr_RS: Одбор за рецензију

en: The keycode entered is incorrect.  Please click on the Back button to try again.  If you are still unable to access the committee sign up page, please contact the Chair.
sr_RS: Шифра није тачна. Кликните на дугме Назад да покушате поново. Ако и даље није могућ приступ на страницу одбора, молимо вас да контактирате организатора.

en: Thank you for signing up.   We have emailed you a confirmation with your information.
sr_RS: Захваљујемо се на пријављивању. Послаћемо вам Е-поштом потврду са прихваћеним информацијама.

note: T: Use care when translating the href - "mailto" and "subject" are not translated.  %2%s = event short name (e.g., CONF2012)
en: If you have any questions, please contact the <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Committee Sign Up Question">Chair</a>
sr_RS: Ако имате било каква питања, молимо Вас да контактирате  <a href="mailto:%1$s?subject=%2$s Committee Sign Up Question">Организатора</a>

note: T: [:OC_confName:] is the event name; [:committee:] will be either "Program Committee" or "Review Committee"; [:OC_pcemail:] is an email address
en: Thank you for signing up for the [:OC_confName:] [:committee:].  Below is the information you provided.  If you have any questions, please contact [:OC_pcemail:] or reply to this email.
    
    [:fields:]
sr_RS: Хвала што сте се пријавили за [:OC_confName:] [:committee:]. Испод се налазе ваше информације које сте дали. Ако имате било каквих питања, контактирајте [:OC_pcemail:] или одговорити на ову поруку.
    
    [:fields:]

en: Reviewer ID
sr_RS: ИД Рецензента

en: Your profile has been successfully updated.  <a href="%s">Return to the main Committee page</a>.
sr_RS: Ваш профил је успјешно ажуриран.  <a href="%s">Повратак на главну страницу одбора</a>.

en: Committee Member Profile Updated
sr_RS: Профил члана одбора је промијењен

en: Your profile has been updated.  The submitted information follows below:
    
    [:fields:]
sr_RS: Ваш кориснички профил је промјењен. Испод се налазе информације које су промјењене.
    
    [:fields:]

en: Current password is not correct
sr_RS: Тренутна лозинка није исправна

en: Make the changes you want below, then enter your password for verification and click the <em>Update Profile</em> button at the bottom.
sr_RS: Направите испод промјене које желите, а затим унесите лозинку за верификацију и кликните на дугме <em>Ажурирај Профил</em> на дну.

en: Enter your current password and click the <em>Update Profile</em> button
sr_RS: Унесите тренутну лозинку и кликните на дугме <em>Ажурирај Профил</em>

en: Current Password
sr_RS: Важећа Лозинка
